kopiika.com.ua

«Я хочу будувати літаки…»

Переглядів: 302Коментарі: 0
«Я хочу будувати літаки…»

Із цих слів може народитися велика мрія, чи не так? Змайструвати пілотажну радіокеровану модель літака, а потім брати участь у змаганнях на рівні міста, області, на республіканському рівні – хіба це не може стати сходинками до створення в майбутньому надзвичайного літака чи, може, навіть космічного апарата? 

Від утілення своїх задумок через технічні обґрунтування, розуміння законів фізики, інших природничих, прикладних наук – так, покроково приходить учнівська молодь до участі в спортивних командах, які змагаються з авіамодельного спорту. Такі змагання та показові виступи проводилися в суботу, 2 червня, на аеродромі в мікрорайоні Гайок.

Учень Білоцерківської гімназії №1 Павло Садовий, який уже більше п’яти років займається авіамоделюванням у клубі «Аврора», розповів, що прийшов займатися в гурток, тому що «хотів навчитися будувати літаки». Сконструйовані юними майстрами під розумним кураторством пілотажні радіокеровані моделі потім беруть участь у змаганнях. 

Про участь вихованців у них розповів Андрій Дубровін, керівник авіамодельного гуртка клубу юних техніків «Аврора»: «Річний календар доволі широкий: проходять як міські (на аеродромі Білої Церкви), так і обласні, всеукраїнські змагання. Крім того, у нас проходили тренування та змагання із зальних моделей (у просторому приміщенні не менше 20 метрів). Дитина має випробувати свій рівень майстерності як пілота, як майстра, як конструктора. Згодом з таких майстровитих хлопців зростають хороші технарі, інженери, які потім мають свої успішні підприємства та компанії».

Крім представників клубу «Аврора», своїх пілотів на Відкритій першості міста з авіамодельного спорту також представили білоцерківські команди Станції юних техніків та клубу «Прометей». Як розповів організатор змагань, суддя міжнародної категорії з авіамодельного спорту Дмитро Конченко, робиться все, щоб зацікавити дітей та юнацтво цим видом спорту: «Плануємо наступного року такі змагання внести в календарні плани Міністерства молоді та спорту, щоб вони отримали офіційний статус. А в цьому році до нас у Білу Церкву приїхали команди з Коростишева, Малина, Богуслава, Сквири, Василькова. Змагання – на особисту першість. Зараз у змаганнях беруть участь 18 спортсменів віком до 19 років».

Після традиційного шикування спортсменів-авіаторів – усі займають стартові позиції для змагань в етапах – пілотаж, гонка, копія та повітряний бій. Доволі складно передати емоційний рівень захоплення. Коли моделі з рук вихованців клубів за командою злітають у повітря, то всі навколо: і судді, і тренери, і вболівальники – схвильовано слідкують  у небі за кольоровою рисочкою, а потім – за  успішним приземленням або болісним відривом якоїсь деталі (до слова, доволі коштовної!).   

Поки відбуваються запуск та змагання моделей, на окремій ділянці учасники клубу «Аврора» проводять випробування моделей ракет (класу S3). І це також досить ефектне видовище зі звуковим супроводом.

Як розповідають керівники-тренери змагань,  робота на всіх етапах цього виду спорту (від виготовлення літальних апаратів до виходу на змагання) надзвичайно дисциплінує. Адже, як відомо, тут є важливою кожна дрібниця. Крім того, часто примушує приймати самостійні рішення (конструкторські, пілотажні), а це – виховує  особистість із набором надзвичайних якостей.    

Наталія Вереснева