kopiika.com.ua

Хіба «президент» асоціюється зі «смішно»?

Переглядів: 165Коментарі: 0
Хіба «президент» асоціюється зі «смішно»?

Наразі країна перед вибором: або перевірений кандидат, або «нове обличчя» – на найвищу посаду. Щоб не бути «сліпими кошенятами», нам варто розібратися, що ховається за розпіареним терміном «нове обличчя». 

Почнемо з того, що пан Зеленський далеко не нове й близько не обличчя, радше, медійна маска людини, яка при будь-якій владі примудрялася бути у виграші. Однак це не про те, не про його здатність заробляти – нехай, якщо законно, – а про так зване «обліко моралє» персонажа, що реально претендує посісти місце першої особи в державі під назвою Україна. 
Чим він уславився протягом минулих років, чим запам’ятався свідомим українцям упродовж тривалої кар’єри придворного «джокера»?
 
Такий же веселий цей кандидат…
Найперше пригадуються його ну дуже смішні жарти про Майдан. Буцімто тодішній президент Янукович втрачає реальну можливість здобувати «халявну» електроенергію; мовляв, якби майданівців вдягнути у вовну, а в руки «беркутам» вкласти ебонітові палиці замість гумових, тоді б… Є ще один сталий  маркер у творчості «Вечірнього кварталу» – зверхнє ставлення та якесь мазохистське приниження України та українців у їхньому, як на мене,  доволі сумнівному шоу. Усі україномовні герої Зеленського – недолугі, нікудишні, забиті селюки, яким треба знати своє останнє місце під сонцем. 
Саме це місце й указував нашим співвітчизникам, українцям і патріотам,  теперішній кандидат на пост Президента. Чого варте, з його боку, лише порівняння батьківщини з актрисою німецького «пор-нопрому».  І це не десь там, на російському пропагандистському телеканалі, а в Києві, на легальних виступах під софітами великих столичних сцен. Якби ж знав пан Зеленський, що невдовзі  доведеться освоювати нову іпостась, напевно скорегував би свою творчість. Проте – не скорегував, не викинув «слів із пісні». 
Напевно, у цьому світі можна приховати офшорні компанії з російським корінням, але істинної суті не приховаєш. Хоча офшорні грішки Зеленського нещодавно також виповзли на поверхню. 

Мова й НАТО
Без сумніву, цей кандидат у президенти держави відноситься до так званої категорії «какая разніца?», тобто до тих, які  насправді вважають, ніби національна  мова не має значення. Це ж усього лише звуки, які вилітають із рота, щоб заповнювати собою оточуючу тишу; не душа народу, не закодована сукупність усієї спадкової генетичної інформації організму під назвою «нація», а всього лише рот, чи то пак – якісь звуки з отвору в людській голові. Ще більше напружують жарти Зеленського про Томос. 
Кандидат у президенти України зневажливо називає чи не найважливішу історичну подію «термосом». Звісно, він може не вірити в Бога, але мусить поважати віру українців, тим паче претендуючи на посаду глави православної України. 
Щодо НАТО та вступу в Євросоюз, то пан Володимир, радше, ретранслятор чужих бачень і прагнень. Спочатку говорив, що воліє не напрошуватись у гості, коли його там не чекають. Згодом, ближче до виборів, «заспівав», що «таки так»: трохи воліє, але лише після того, як переконає у своєму святому волінні всіх українців без винятку, зокрема у східних регіонах. А якщо не переконає, тоді,  вибачте, залишитесь без НАТО і Євросоюзу. 
 
Нова команда 
криворізького «месії»
 
Нещодавно країну насмішив невдаха першого передвиборного туру пан Гриценко. Він розповів, що мав зустріч із паном Зеленським, тож може поділитися враженнями. А враження в нього такі: Вова до президентства не готовий, проте може покластися на команду, якої, щоправда, наразі ще не існує. Думаю, тут Гриценко лукавить або насправді не знає про велику плеяду фанатів Зеленського, які працюють або всіляко підтримують «нове обличчя». Ідеться про колишніх високопоставлених регіоналів, які тепер «горбатяться» на Вову – Лукаш і Портнова, про сумнозвісних «зірок» від політики панів Жириновського, Лаврова, Азарова, Клименка, Добкіна, про «великих метрів» від мистецтва Охлобистіна й Порєчєнкова. 
Проте кандидат у президенти України вирізняється не лише непересічними прихильниками, але й має видатного ляльковода – пана Ігоря Коломойського, який примудрився «склепати» мільярдні статки на криміналі й сумнівних аферах, знищити уславлений футбольний клуб «Дніпро», у якому виховалося не одне покоління українських зірок, пустити по вітру купу бізнесів і підприємств, нарешті,  пограбувати свій власний банк. Подейкують, значна частка з вилучених людських грошей осіла на передвиборних рахунках новоявленого «месії». Ну чим вам не достойна команда?
 
 
Політична програма кандидата
Як такої політичної програми в Зеленського не існує. Він декларує популістські лозунги про зняття недоторканності з депутатів і суддів, а також про те, що на війні головне… не стріляти. Щоправда, не розповідає, як саме змусить проголосувати самих депутатів і суддів про зняття їхньої недоторканності. Це ж такі дрібниці. Якось змусить, а не змусить, то так і буде. Натомість розповів про припинення війни. Каже, зустрінуся з Путіним і як скажу йому, як скажу, щоб він сказав своїм генералам, щоб ті сказали своїм терористам, щоб терористи припинили стріляти. Так і хочеться додати: «…у будинку, який побудував Джек!» 
З першого погляду здається, що пан Зеленський, за звичкою, продовжує гуморити про Путіна і його терористів перед журналістами. Помиляєтесь, у нього все дуже серйозно, хоч і продовжує викликати саркастичний регіт. От лиш не впевнений, що президент європейської країни має бути настільки смішним і недолугим. Це образливо для країни.
 
З іншого боку…
 
Натомість пропоную перелік зроб-леного Порошенком на посаді за минулих 5 років. Без коментарів, ось просто під цифрами 1, 2, 3…
1. Успішна децентралізація. 
Розподіл податку на доходи фізосіб: 25% - до державного бюджету, 15% - до обласного, 60% - до місцевого. 
2. Реформа «Нафтогазу». Перемога в Стокгольмському арбітражі щодо конт-ракту Тимошенко з Московією – відсуджено 4,6 млрд $. Суд у Ґаазі – відсуджено 5 млрд $. Вдалось врятувати $94,7 млрд зі 126,7 млрд ($32 млрд – безповоротно втрачено). Відмова від московитського газу. У 2018 році «Нафтогаз» вийшов у прибуток, зріс видобуток газу до 20,89 млрд куб., імпорт газу скоротили на чверть – до 10,6 млрд куб. 
3. Запроваджено систему держзакупівель ProZorro, одну з найкращих у світі. Лише за півтора місяця 2019-го економія сягнула 97 млн грн.
4. Очищення банківської системи. У 2018 році банківська система вийшла в прибуток.
Націоналізовано «ПриватБанк». Новий революційний закон про валюту. Курс гривні не залежить від економіки московитів та курсу «дерев’яного» рубля. 
5. Ощадбанк виграв суд у РФ і відсудив 1,3 млрд $.
6. Відкрито реєстри про паї, ділянки, будинки, квартири, машини.
7. Введено Е-декларування прибутків та майна для чиновників і політиків.
8. Розпочато пенсійну, медичну, судову та освітню реформи. Відбулася реформа в МВС.
9. Створено Антикорупційний суд, САП.
10. Ухвалено Закони «Про реінтеграцію Донбасу» та «Про національну безпеку України».
11. Декомунізація.
12. Українізація (після 350-ти років змосковщення).
13. 2015-2018рр. – відкрито 207 нових заводів.
14. 2016-2018рр. – відкрито 115 шкіл європейського рівня.
15. 2016-2018р.р. – побудовано 115 сонячних електростанцій.
16. Розпочато реалізацію програми будівництва 513 амбулаторій по всій Україні. У 15 областях стартувало будівництво 310-ти сільських амбулаторій: монопрактики з 1 або 2 лікарями без житла — 102 об’єкти та з житлом – 104 об’єкти; групової практики на 3-4 лікарі (94) та на 5-7 лікарів (10). 
17. Міжнародне сполучення. Авіа – в Україні найбільший лоукостер Євросоюзу Ryanair + Wizz Air + Tarom + Atlasglobal. Укрзалізниця – поїзди до Пшемисля, Варшави, Вроцлава, Кракова, Будапешта, Праги, Братислави, Бухареста, Відня…
18. Оновлення громадського транспорту. За 2018 рік – 265 нових автобусів та 171 новий тролейбус.
19. Допомога при народженні дитини – 41 280 грн.
20. Субсидії малозабезпеченим.
21. Капітальні інвестиції в економіку України: 2016-й – 412 млрд грн; 2018-й – 526 млрд грн. 
23. Активне будівництво та ремонт доріг. 2016 – 900 км, 2017 – 2100 км, 2018 – близько 3500 км. Усього 6500 км.
І це все в період гібридної війни з Московією. Коли з бюджету йде на армію по 3-4 млрд $ на рік.
Про результати праці Порошенка як Верховного Головнокомандуючого 
Створена потужна боєздатна АРМІЯ – одна з найбільш ефективних армій у Європі. Статус країни-аспіранта в НАТО.
1. Забезпечення речовим майном наближається до натівського, а за якістю – уже не поступається. 
2. За 2017-2018 роки 73 в/ч (майже 50% усіх ЗСУ) переведено на нову систему харчування – раціон із 32 до 348 позицій; нові сухпайки – кращі натівських.
3. Будівництво службового житла. 2018-2019 – 184 гуртожитки (2-поверхові на 125 ліжко-місць) для розміщення 23 000 контрактників за стандартами НАТО; 2019-2022 – 28 будинків на майже 1500 квартир для сержантського складу (4-поверхові будинки по 53 невеликі квартири-студіо); 2020-2024 – квартири для офіцерів; майже 3 200 квартир отримали військові ЗСУ, НГ, ДСНС.
4. 25 800 одиниць зброї та військової техніки передано до війська, зокрема понад 500 танків.
5. Затвердження вітання «Слава Україні! Героям Слава!» як офіційного вітання у Збройних силах.
6. ДК «Укроборонпром» – новітня крилата ракета «Нептун», оновлений високоточний 152-мм снаряд «Квітник», РСЗВ «Берест», ракетний комплекс «Вільха»  (керований 300-мм ракетний боєприпас), оптико-прицільна станція ОПСН-І та контрбатарейний радар 1Л220УК; 2018-й рік – понад 4900 зразків нового та модернізованого озброєння передано до українського війська; за 2017-2018 роки заміщено понад 50 тисяч найменувань продукції для ВПК, яка раніше постачалася з Московії. Зараз в Україні на «оборонку» працює 447 підприємств.
 
Зовнішня політика 
Україна з ОБ’ЄКТА міжнародних відносин стала їх СУБ’ЄКТОМ – рівноправним політичним гравцем. Жодне рішення щодо України не приймається без узгодження з Президентом України та Урядом.
1. Створена потужна міжнародна антимосковитська коаліція – системні міжнародні санкції на Московію. 
Результат – прямі та непрямі збитки сягнули понад $300 млрд; чистий відтік капіталу лише за 2018 р. - $67,5 млрд. Так Московію ще ніхто не нагинав!
2. Підписана Угода про асоціацію з ЄС: експорт до ЄС у 2013-му становив – 25,5%, у 2018-му – 42% від загального обсягу.
3. Безвізовий режим з ЄС (30 країн) – за півтора року скористались понад 2 млн українців. 
4. Міжнародна допомога в безпеку. 2015-2018: США – понад $2,5 млрд (радари, Javelin та ін.), 2019 - $695,7 млн;
ЄБРР, ЄС та Німеччина – понад €1.25 млрд, Канада - $150 млн, Японія - $150 млн.
5. Припинення дії Договору про дружбу з Московією та вихід із СНД (новий «совок» із центром у Москві).
6. Автокефалія української помісної церкви. Відновлення незалежності ПЦУ, визнання її рівною у правах та канонічною, повний розрив і РПЦ. Томос – один з найважливіших елементів національної безпеки та незалежності держави.
7. Закріплений у Конституції України курс на вступ до НАТО та ЄС.
 
Порошенко – як людина, 
громадянин, українець
 
1. Благодійна діяльність родини. 2014-2018 – понад 1,2 млрд грн (600 млн – ЗСУ; 600 млн – соціальні проекти). 
За рахунок власних грошей (у 2014-2015 р.р) відновив систему ППО навколо Києва. У 2017-му кілька десятків мільйонів витратив для 3-го окремого полку СП ССО – автомобілі, бронежилети, спорядження, форма, теплі речі, 100 снайперських комплексів, оптика, далекоміри й десятки тисяч патронів.
2. Зарплата Президента (336 000 грн за рік) – на благодійність.
3. Сплачені до ДБ податки компанією «РОШЕН»: 2015 – 1,337 млрд грн, 2016 – 1,545 млрд грн, 2017 – 1,592 млрд грн.
4. Статки Порошенка («Форбс» Україна): 2013 - $1,6 млрд (7 місце), 2014 - $1,4 млрд(7), 2015 - $750млн (8), 2016 - $858млн (6).
 
Післямова
 
Вона буде короткою. Погляньте, порівняйте, поміркуйте, адже від нас, виборців, залежить майбутнє цієї країни.
О. Виговський