kopiika.com.ua

Дві сесії за один тиждень

Переглядів: 224Коментарі: 0
Дві сесії за один тиждень

На відміну від серпневої 76-ї сесії, на якій депутати міської ради влаштували демарш і масово покинули залу через ветування міським головою їхніх рішень про «дерибан» землі, вересневі засідання двох сесій поспіль пройшли-таки за їхньої активної участі й стали більш конструктивними.

Сесія 77-ма, «бюджетна»

Позачергова 77-ма сесія, що відбулася 24 вересня під головуванням міського голови Г. Дикого, була повністю присвячена бюджетним питанням. У частині видатків щодо загального фонду депутати підтримали виплату заробітних плат працівникам соціальної сфери й міжбюджетні  трансферти з обласного та державного бюджетів. А от із перерозподілом бюджетних коштів вийшло не все гладко. 
Спершу в ряді змін, що стосувалися Програм розвитку та підтримки міських лікарняних установ, депутати швидко дійшли згоди й ухвалили рішення про перерозподіл та виділення додаткових коштів з міського бюджету на забезпечення функціонування міських лікарень №№ 1, 2, 3, 4, Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2, пологового будинку, дитячої стоматологічної поліклініки та міського  патологоанатомічного бюро. Ці кошти будуть спрямовані на заробітну плату працівникам, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, предметів довгострокового користування (дефібриляторів, наркозних апаратів, апаратів УЗД, біохімічних, гематологічних аналізаторів, стерилізаторів), оплату комунальних послуг, телефонного зв’язку, супровід програмного забезпечення, навчання персоналу за програмою ЕМСІМЕД та ін.
А от заплановане виділення коштів на  завершення будівництва спортивних май-данчиків шкіл №№ 11, 12, 13 депутатському корпусу чомусь не сподобалося. Як і звернення  КП БМР «Білоцерківтепломережа» щодо надання фінансової допомоги в розмірі 2 млн 200 тис. грн для встановлення вузлів обліку на котельнях вулиць Таращанської, Сквирського шосе, 
О. Гончара, Є. Коновальця.
Натомість, усі депутати дуже переймалися внесенням змін до Програми розвитку футболу. Навіть вимагали поставити це питання першим у порядку денному. «Розвиток футболу напередодні опалювального сезону виявився важливішим», – такою оцінкою результатів роботи депутатів міський голова Г. Дикий закрив сесійне засідання.

Сесія 78, «нервово-паралізуюча»

Від самого початку 78 сесія Білоцерківської міської ради тривала в напруженій, нервовій атмосфері, що іскрилася суперечками депутатського корпусу та час від часу вибухала гнівними вигуками білоцерківців, які 30 вересня вщент запрудили залу засідань. Очолював «протестантів» свіжообраний народний депутат М. Бабенко. Палаючи гнівом, він представив присутнім учасника АТО, якого нещодавно принизили й ледь не побили в громадському транспорті. Розлючений натовп вимагав відсторонення перевізника з маршруту, а народний депутат зажадав ще й дешевшого тарифу на перевезення пасажирів. 
У повітрі густо запахло популізмом, як завжди трапляється перед майбутніми виборами. І гострі на політичний нюх носи депутатів міської ради швидко його відчули. Тож усі свої сили й можливості направили не на вирішення проблем життєдіяльності міста, а на влаштування «паралічу» міської влади, аби потім дорікати очільнику міста за недоліки в роботі. 
 
Тариф у міському транспорті
На засіданні першою ухвалою було скасовано рішення про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування та встановлення тимчасового тарифу в розмірі 5 грн. Про покарання перевізника якось підзабули. 
На пояснення міського голови Г. Дикого, що вартість проїзду в Білій Церкві – наразі середня по області й за висновками 3-х експертиз мала б становити: за підрахунками Громадської ради – 6, 08 грн, судово-економічної експертизи, ініційованої тим же нардепом М. Бабенком, – 6, 48 грн,  проведеним аудитом – 6,42 грн – не зважали. Як і на попередження мера про колективну депутатську відповідальність, якщо міські маршрутки покинуть водії й місто залишиться без цієї важливої послуги. Бо, влаштувавши транспортний колапс, можна буде знову привести в сесійну залу незадоволених і тицяти пальцем на мера, звинувачуючи тільки його особисто. «Нам ще залишилося прийняти рішення про зменшення ціни на хліб, газ і воду», – саркастично зазначив Г. Дикий, оцінюючи нелогічність дій депутатського корпусу.
Владні повноваження керівників комунальних підприємств
Відчувши масний смак першого популістського рішення, депутатський корпус зажадав «скрутити в баранячий ріг» керівників усіх 33 комунальних підприємств Білоцерківської міської ради. У підсумку на 78 сесії було ухвалено рішення про створення над ними наглядових рад комунальних підприємств. 
Тож тепер громадськість без відповідної освіти диктуватиме фахівцям, як їм треба працювати. Блискучих результатів роботи в такому випадку чекати годі. Але депутатам, що запровадили таке «паралізуюче» нововведення, певно, їх і не треба. Бо чим гірше працюють комунальні служби, тим легше цим маніпулювати перед виборами.
Крім обмеження керівників підприємств вуправлінських рішеннях, депутатський корпус ще й «присвоїв» собі право їх призначати. Хоча, як зауважили в ході обговорення цього питання представники юридичного відділу БМР, згідно із Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», це – відповідальність міського голови, а за депутатами закріплено лише право розриву контракту після звіту керівника на сесії міськради. Однак депутати вже ввійшли в такий раж, що ніякими законами їх було не стримати.
 
Звіт силовиків
Новоявлені «Брюси Всемогутні» стали диктувати свої умови й представнику прокуратури, що з’явився на сесію, аби проінформувати про роботу установи за І півріччя поточного року. 
До в.о. керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Н. Марківа були висловлені претензії, що, мовляв, не звітує на депутатських комісіях. На ці закиди Н. Марків з іронічною посмішкою пояснив, що прокуратура їм не підзвітна, вона лише 2 рази на рік надає інформацію. Пан Марків  поміж своїх статистичних зведень виокремив наступні:
- Протягом першого півріччя 2019 року не допущено жодного виправдувального вироку за кримінальні правопорушення. Білоцерківською місцевою прокуратурою виявлені 25 адміністративних правопорушень (пов’язаних з корупцією), вчинених посадовими та службовими особами, депутатами місцевих рад. Відповідні матеріали скеровані до прокуратури Київської області. 
Забезпечено участь у судах розгляду 45 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язаних з корупцією, які складені УЗЕ в Київській області та НАЗК. 
Внесено 11 подань у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», з метою встановлення причин і умов, що сприяли порушенню вимог Закону до органів місцевого самоврядування, органів державної влади та інших суб’єктів, на які поширюються вимоги Закону; з них 8 розглянуто. 
Начальник Білоцерківського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Київській області С. Ждан доповів про стан правопорядку та заходи, які вживалися щодо попередження правопорушень протягом 9 місяців поточного року. 
За його словами, у порівнянні з 2018р. відбулося зниження рівня загальної злочинності на 578 злочинів, у т.ч. тяжких злочинів – на 401. У своєму виступі він також зазначив, що жодних заяв про нещодавній інцидент з учасником АТО та водієм маршрутки до поліції не надходило.
 
«Благі наміри»
Свідоме затягування депутатами вирішення нагальних питань розподілу бюджетних коштів було завуальовано начебто щирим піклуванням про білоцерківців. До прикладу, вдруге із сесійного порядку денного було знято проект рішень щодо надання безповоротної фінансової допомоги КП БМР «Білоцерківтепломережа». За аргументацією депутатів, – задля того, щоби знайти більше коштів для допомоги. За очевидним наслідком, – задля можливості зриву вчасної організації опалювального сезону у місті, до якого залишилося 2 тижні. 
Також  ухвалою сесії було відкладено рішення про зміни в бюджеті, за якими в місті мало би бути профінансоване завершення розпочатих у минулому році будівельних робіт. Хоча часу на таку «розкачку» катма: осінь жорстко вступає в свої права й найближчим часом унеможливить роботу будівельників під відкритим небом. 
Тож такі дії депутатського корпусу інакше, як «благими намірами, що мостять дорогу до пекла» не виглядають.  
 
Питання землі й реконструкція міського простору
Серед суцільних протистоянь і суперечок усе ж таки кілька проектів рішень, винесених на розгляд 78 сесії міськради, не викликали в залі розбрату й були ухвалені в конструктивному ключі. Серед них:
- підтримано звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення;
- ухвалено рішення «Про проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території м. Біла Церква», за яким його буде проведено 15.11. 2019 р.;
- виділено 500 тис. грн преміальних коштів на організацію трьох архітектурних конкурсів до 20.12.2019 р.: з розробки кращого концептуального рішення реконструкції площі ім. Т. Шевченка (з визначенням місця розташування пам’ятника Кобзарю), реконструкції парку культури та відпочинку ім. 
Т. Шевченка та з виготовлення кращого ескізного проекту Торгової площі.
— Олена Литвинова