kopiika.com.ua

Два полюси однієї сесії

Переглядів: 63Коментарі: 0
Два полюси однієї сесії
 Ми живемо в часи кардинальних змін і турбулентності. На краще - виходить не завжди. Тож саме для того, аби зберегти баланс інтересів людини, суспільства й держави, робота  91-ї сесії Білоцерківської міськради, яка відбулася 27 лютого під очільництвом міського голови Геннадія Дикого, чітко розділилась на 2 частини. І першу з них було повністю присвячено зверненням нашого депутатського корпусу до Офісу Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів задля того, аби донести до державної влади вимоги громадянського суспільства.

 

Народ вимагає!

Керуючись статтею 5 Конституції України, за якою єдиним джерелом влади є народ, депутати Білоцерківської міської ради направили ряд своїх звернень до керівництва держави.
 
Так, за поданням Ю. Петрика, на сесії було ухвалено Звернення з питання розробки та внесення на розгляд Верхов-ної Ради України законопроектів щодо проведення референдуму для вирішення питань загальнодержавного значення – таких, як зняття мораторію на продаж земель с/г призначення й упровадження ринку землі; питання щодо вступу України до НАТО, ЄС та ін. Адже станом на сьогодні Верховною Радою України не прийнятий новий закон України про референдум і механізм забезпечення реалізації громадянами України різних форм безпосередньої демократії взагалі не працює.
 
З подання депутата міськради А. Короля було також надіслано звернення до Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра України та окремо – до народного депутата України, обраного в нашому одномандатному виборчому окрузі №90, М. Бабенка щодо впровадження земельної реформи. Щоправда, минулої сесії аналогічне звернення вже було направлене керівництву нашої держави за поданням депутата В. Кошеля. Однак, як пояснив А. Король, ще одне – не завадить, аби влада нарешті почула думку народу. Та й, певне, перед шансом додаткового політичного піару А.Король не встояв. Отож депутати ще раз висловили прохання зупинити розгляд законопроектів щодо обігу земель с/г призначення, провести всеукраїнський референдум із питання продажу земель, розробити Національну програму реформування земельних відносин і лише після цього виносити законопроект на розгляд Верховної Ради України. Нардепа М. Бабенка зобов’язали невідкладно виступити в Раді від імені виборців Білої Церкви з відповідною депутатською ініціативою. Чи відреагує хоча би вже на це, друге звернення, наш обранець – побачимо.
 
З подання секретаря міської ради В. Савчука депутати міськради надіслали до Кабінету Міністрів України Звернення щодо скасування сплати за транспортування газу для населення з вимогами: відкликати наявні платіжки за транспортування газу; сформувати відповідну справедливу ціну або взагалі її скасувати з підстав її незаконності та необґрунтованості; не стягувати плату з громадян, які не користуються газом.
 

Справи – у прокурора

Пам’ятаєте, шановні наші читачі, минулі сесійні скандали з депутатськими рішеннями про виділення земельних ділянок, заветованими міським головою? Пригадуєте, як депутатський корпус вперто долав всі вето? Ось маємо продовження цієї ганебної депутатської діяльності.
Наступне звернення – вже до Генерального прокурора України та директора НАБУ – зачитав депутат міськради В. Підопригора. Стосувалося воно дій керівника Білоцерківської прокуратури В. Козиря, який, на думку заявника, вчиняє штучні перешкоди громадянам розпоряджатися своїм власним майном. 
 
Однак присутній на засіданні перший заступник прокурора Білої Церкви Сергій Пашин спростував звинувачення в службовій невідповідності свого шефа, оскільки ті «ображені» громадяни намагалися набути право власності на земельні ділянки на підставі підроблених документів. І, що найгірше, депутати міської ради, заздалегідь повідомлені, що справи цих горе-власників перебувають на розгляді в прокуратурі й судах, свідомо порушували закон і, долаючи вето міського голови, ухвалювали дозволи на надання спірних ділянок. «Зараз ви знову лобіюєте виділення земельної ділянки під баштою Шухова, яка є пам’ятником архітектури. Порушуєте закон», – наголосив С. Пашин і цим своїм зауваженням довів депутатський корпус до вищої точки кипіння. 
 
Із сесійної трибуни за підтримки зали депутат міськради В. Бабенко не лише люто заперечував причетність башти Шухова до пам’яток, а й сипав низкою власних повідомлень про злочини, які потребують розгляду прокуратури та СБУ. Мовляв, справжні пам’ятники архітектури (Спасо-Преображенський собор, Микільська церква, Стара пошта й Склади Браницьких) потерпають від незаконної забудови, а на них ніхто не звертає уваги. Але, вислухавши інформацію міського голови Г. Дикого про те, що міська влада подала позови на цих забудовників до суду, не заспокоївся, навіть навпаки – упав у якийсь неадекватний раж, звинувачуючи «московських попів у розповсюдженні коронавірусу», а міського голову – у придбанні недобудови для ЦНАПу за завищеною ціною. Хоча те рішення, як і всі інші, приймалося аж ніяк не одноосібно, а голосуванням депутатського корпусу.  
 
Звісно, можна було б і не розголошувати читачам нашого видання про таку негідну для депутата міськради поведінку В. Бабенка, якби він при розгляді наступного питання порядку денного не опустився до привселюдного виголошення нецензурної лексики. Гадаємо, його виборці таки мають знати про неприйнятну поведінку їхнього обранця.
 

Запровадження цензури

Як виявилось, у Білій Церкві вже можна «злетіти» з посади керівника комунального підприємства за дописи в соцмережах. Саме на такій писанині на власній сторінці в Фейсбуці «погорів» директор «Міськреклами» Д. Козачук, бо ж, бачте, депутат В. Бабенко сприйняв ті дописи на власний рахунок. Точно не скажемо, з якої причини: чи то пан Бабенко занадто возвеличує свою персону, чи, може, на злодієві шапка горить і ми спостерігаємо боротьбу за комунальні рекламні ресурси перед виборами? А може, просто бурхлива й нездорова уява пана Бабенка домалювала автору віртуальних постів у соцмережі презирство до депутатів у реальному житті, що й призвело до зведення рахунків? Але в підсумку звіт Д. Козачука сесійним рішенням було визнано незадовільним, а його контракт – розірваним. 
 
Аргументація очільника «Міськреклами» про те, що підприємство скоротило борги, платить податки до бюджету в розмірі 798 тис. грн (що в рази більше, ніж усі приватні рекламні агентства, разом узяті) і виконує соціальні функції, розміщуючи безкоштовно оголошення й афіші благодійних масових заходів, – нікого не вразила.
 

Рішення з «нормального життя»

Заспокоїлися депутати міськради під час звітів про свою роботу у 2019 р. у складі 6-ти депутатських комісій. Бо до власної діяльності претензій не мали. Далі було затверджено цільову програму щодо оснащення вузлами комерційного обліку води багатоквартирних житлових будинків у м. Біла Церква на 2020-2021 рр. за рахунок коштів міського бюджету на суму близько 30 млн грн. Перелік об’єктів, які підлягатимуть оснащенню, визначатиметься постійною комісією міської ради з питань житлової політики й комунального господарства та затверджуватиметься виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради.
 
З огляду на те, що нині держава складає із себе фінансове забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій місцевого значення, на бюджет Білої Церкви лягає додаткове навантаження. Поки що наша влада, на відміну від інших міст, з викликами справляється. Зокрема, сесійними  рішеннями затверджено, що надання невідкладної медичної допомоги білоцерківцям буде забезпечувати «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» за рахунок коштів міського бюджету. А 1 Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області коштом міста буде закуплено рукави пожежних напірних та паливно-мастильні матеріали
 
Також рішенням сесії було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою для побудови дитячого садка й школи на масиві Піщаному.
 
А ще міська рада вирішила 2020 р. оголосити Роком пам’яті Віктора Міняйла – Почесного громадянина Білої Церкви, українського письменника, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка; розглянути можливість перейменування однієї з вулиць м. Біла Церква на честь Віктора Олександровича та затвердити план заходів з нагоди 100-річчя від дня його народження. 
 
Тож сподіваємося, така депутатська ініціатива їм самим теж піде на користь. І вже за рік чутимемо в сесійній залі тільки культурні обговорення проектів рішень – без лайки, гризні та криків.                                            —  Олена Литвинова