kopiika.com.ua

Долати тренувальні маршрути

Переглядів: 74Коментарі: 0
Долати тренувальні маршрути

Майстерність альпініста починає формуватися після багатьох тренувань. Кажуть, що туристи, які після складного маршруту виходять на вершину гори, бувають охоплені якоюсь неземною радістю, майже ейфорією. Слова застрягають у горлі, і навіть пафосні фрази про «долання найвищих піків» стають схожими на непотрібну мішуру. Адже альпініст просто шукає свій шлях – до кожної прекрасної вершини у своєму житті. І ця гірська дорога подібна до пошуків сенсу життя, однак серед скель, випробувань і гірських троп ці пошуки стають більш  обґрунтованими, більш доречними. 

 Але це – філософія. У сучасному, прагматичному житті альпінізм – це і хобі, і форма активного відпочинку, крім того, – це вид спорту. А ще – робота, адже сьогодні промисловий альпінізм стає вже звичною діяльністю серед багатоповерхівок у містах. 
Варто згадати, що саме на початку серпня відзначають Міжнародний день альпініста – свято, яке виникло на початку 2000-х років. І присвячене воно першому вдалому сходженню 8-го серпня 1786 року на пік Монблан (4810 метрів) швейцарськими альпіністами Жаком Бальма й Мішелем-Габріелем Паккардом. 
По-особливому зустріли свято альпінізму білоцерківські туристи. Через погодні умови його відкладали кілька разів. І хоча черговий дощ знов і знов намагався перелякати прихильників екстремальних висотних маршрутів, але в неділю зранку представники білоцерківського туризму зібралися в міському парку відпочинку імені Шевченка. 
З нагоди свята вони провели змагання: визначали, хто в різних вікових категоріях швидше та вправніше підніметься на альпстінку. Звичайно, така стіна – це лише імітація гори. Але тренування альпіністських навичок під час занять гартує тіло, згодом робить звичними складні фізичні вправи підйомів та спусків на стінці. Тож, незважаючи на погодні умови та дрібний дощик, учасники дійства жваво вдягали необхідні предмети спорядження, у тому числі надівали й каски, тому що навіть на невеликих підйомах завжди важлива техніка безпеки. Учасники змагань обов’язково проходили інструктаж, а новачкам надали кваліфіковану підтримку інструктори. 
На змаганнях традиційно були присутніми представники Товариства Червоного Хреста, і представники цієї організації навіть самі взяли активну участь у змаганнях.
Всіх присутніх на заході привітала президент Білоцерківської міської федерації спортивного туризму Оксана Склярська:
«Ми відзначаємо свято День альпінізму фестивалем скелелазіння. За ініціативи Білоцерківської федерації спортивного туризму та БФ «Рух молоді» були проведені змагання між туристами різних вікових категорій. Наймолодшій учасниці Маші Дубчак – неповних 6 років. А двом досвідченим спортсменам майже 60 років. Серед них – Георгій Зорін, майстер спорту України зі спортивного туризму, а також скелелаз Ігор Личак. Альпклуб у Білій Церкві існує досить давно, і очолює клуб сьогодні – Юрій Іванович Сільченко». 
Тимур Дубчак, 9-річний учасник змагань, який отримав перше призове місце у своїй ваговій категорії, ділиться враженнями: «Мене навчили правильно лазити по цій спеціальній стінці. Розповіли, як зачіплятися під час підйому на стінку, як правильно тримати рівновагу та відштовхуватися під час спуску. Було дуже класно, мені сподобалося!»
Звичайно, у ході змагань визначили переможців, яких нагородили – вручили призи та солодкі подарунки. 
У молодшій категорії перше місце посів Тимур Дубчак, друге – Денис Іванюк, третьою фінішувала Марія Дубчак.
У середній віковій категорії всіх переміг Назар Берещук, «срібну» сходинку посів Артур Ткаченко, а третє призове місце в Степана Костиренка.
Серед найстарших учасників місця розподілися так: «золото» виборов Іван Минько, «срібло» – Олексій Щербина, а «бронзу» взяв Георгій Зорін.
На щастя, дощ дуже вчасно припинився. Тож бажаючі встигли й після змагань ще більше потренуватися на альпстінці, спробувати свої сили. 
Готуватися необхідно, адже попереду – багато туристичних переходів, цікавих маршрутів і нових вершин.
       — Наталія Вереснева