kopiika.com.ua

Для чого місту «інші» Стратегії?

Переглядів: 120Коментарі: 0
Для чого місту «інші» Стратегії?  Коли сьогодні говорять про стратегію розвитку міста Біла Церква, то спадає на думку, що міркування про це мають бути в пріоритеті – з огляду на тисячолітній ювілей міста у 2032 році. 

Як створити красиве та комфортне місто? Що будувати? Які дороги прокладати? З ким «дружити» економічно та культурно? Звичайно, ці питання важливі, тим паче, що такий період – «на зламі тисячоліть» – кидає виклики і керівництву міста, і кожному її мешканцю… Адже ми всі відповідальні за те, що відбувається й чим живе місто навколо нас. 
 
Нещодавно комунальний заклад Білоцерківської міськради «Агенція стратегічного розвитку» очолив новий керівник – Володимир Бабенко: 
 
- За ці останні роки перед білоцерківцями окремі громадські організації озвучили  кілька так званих стратегій: «Біла Церква Завтра», «Нова Біла Церква»… І мені це дивно! Адже без порад із жителями міста та Агенцією вони зробили оголошення  про нову стратегію, хоча Біла Церква живе СЬОГОДНІ, – емоційно ділиться пан Володимир Бабенко. – Якщо розглядати озвучену «нову стратегію – 2032» як частину виборчої кампанії, то я б назвав це, чесно кажучи, «фальстарт»!.. Вважаю її недоречною. Що означає «нова стратегія», коли вже давно є прийнята в місті Біла Церква Програма стратегічного розвитку міста Біла Церква – до 2025 року?! І сьогодні основне завдання – виконувати прийняту Програму. 
 
Дійсно, діюча наразі «Стратегія розвитку Білої Церкви 2025» була прийнята ще у 2016 році. І не варто ображати тих білоцерківців, які брали активну участь у її формуванні. Адже вона є результатом широкого діалогу та співпраці різних партнерів: жителів міста, громадських активістів, представників влади, ділових кіл, підприємців, освітян, науково-експертного середовища. Загалом – понад 4 тисячі учасників взяло участь у двох стратегічних сесіях та вісьмох тематичних інтерв’ю у фокус-групах!
 
Комунальний заклад «Агенція стратегічного розвитку», у свою чергу, відповідає за поетапне впровадження цієї стратегії у життя. Новий керівник підкреслює, що вони відкриті тим, хто має конструктивний підхід до діючої Стратегії міста:
 
- Якщо виникають додаткові напрацювання, побажання – усе це можна коректувати, враховувати. Співпрацюємо, шукаємо точки спільної роботи з громадами – і політичної направленості, і спортивної, і соціальної тощо. Ми виступаємо за те, щоб на базі прийнятої білоцерківцями Стратегії формувати справжній розвиток міста. Має відбуватися діалог, у якому народжується істина. 
 
Дійсно, основні напрями діяльності Агенції не змінилися. Ми дотримуємося прийнятих стратегічних пріоритетів: розвитку підприємництва, покращення якості життя білоцерківців, діалогу з владою. 
 
Погодимося: усі ці завдання – достойні виконання! 
 
Ті з білоцерківців, хто насправді спостерігає та аналізує життя міста, прекрасно бачить, як воно поступово змінюється на краще. Спостерігає, як змінюється зовнішній вигляд міста, як вулиці стають більш освітленими, виникають лавочки, сквери, нові чудові алеї, паркові доріжки. І це тільки те, що видно наочно. Адже багато змін, згідно з діючою Стратегією-2025, відбуваються за планом – у різних сферах життя міста (медицина, освіта, підприємництво, культура тощо) – і вони не всім помітні одразу.
 
Одним з важливих пунктів щодо розвитку підприємництва та перспектив міста Агенція, зокрема, називає діяльність Білоцерківського аеродрому, створення аеропорту. Місто тісно співпрацює з комунальним підприємством «БВАК». 
 
Як стверджує Володимир Бабенко, розглядаються можливості використовувати грантові кошти: «На засіданні постійної депутатської комісії, яка розглянула питання про збереження в Білій Церкві пам’яток національного значення (а їх у місті залишилося на сьогодні – 8), проголосували за створення робочої групи, яка проаналізує  їхній стан. Занепокоєння викликають пам’ятки «Склади Браницьких», комплекс будівель «Стара пошта», пам’ятка місцевого значення – водонапірна башта на території дендропарку «Олександрія»… 
 
У рамках «Стратегії-2025» Агенція запланувала відновлення в парку ім. Шевченка «Танцювального майданчика», щоб там звучала жива музика.
 
Можна по-різному ставитися до окремих пунктів стратегічного розвитку, можна не бачити майбутнього лісу – за одним посадженим деревом, не розуміти політичних чи економічних мотивів у прийнятих рішеннях, обурюватися інертністю виконавців. Але знову виникає запитання: чи потребує
Біла Церква якоїсь «нової» стратегії? Об’єктивно – ні! Варто реалізувати вже розроблену та прий-няту. Тим більше, що розроблялася й приймалася вона усією громадою. А хто краще за білоцерківців  знає, що потрібно Білій 
Церкві? 
 
Тим паче, важливо розуміти, що ми не просто складаємо «план підготовки святкування» до 1000-ліття Білої Церкви, а формуємо стратегію розвитку міста Біла Церква – на наступні роки.                                                                               —  Наталія Вереснева