kopiika.com.ua

День Землі: «Це ми тут – гості, а природа – вічна!»

Переглядів: 115Коментарі: 0
День Землі: «Це ми тут – гості,  а природа – вічна!»

Зрозуміло, що всі ми знаємо: люди – частина планети Земля. Але, на жаль, людина, живучи на цій планеті й щиро називаючи її своєю домівкою, не завжди робить корисні речі. День Землі – це і є час нагадування всім людям про необхідні турботи щодо своєї рідної домівки – про її ліси, річки, землю. Адже ми тісно пов’язані з усім цим. Чи ви помічали, як часто на природі ми стаємо наче кращими, спокійнішими, більш радісними, дихаємо на повні груди й відчуваємо себе вільніше? 

Нещодавно в Білоцерківському центрі еколого-натуралістичної творчості було відзначено багато білоцерківських школярів, які протягом навчального року брали активну участь у природничих заходах, натуралістичних дослідженнях та природоохоронних акціях.
 
…Це просто диво, 
що не говори. Така природа всіх нас зустрічає!
І скільки ти б не жив 
на цій Землі, вона дивує,
 радує, вражає!
 
Чисті вода та повітря, здорові дерева, плодючі землі – усе це має бути корисним для людини. І все це буде таким, – якщо людина не допускатиме руйнуючих сил до Природи. Адже саме тоді – після нищення чистої води в річках та зрубаних лісів – людина, на жаль, опиняється посеред катастрофи: або це – нищівні селеві потоки через сильні зливи, вирубані дерева, або – пожежі на зневоднених просторах… Щоб не продовжувати перелік жахів, варто з дитинства привчатися оберігати й плекати землю, на якій живемо. 
Приємно, що чиста дитяча душа живо переймається проблемними питаннями Землі й готова поспішити на допомогу. Цікаво, що саме діти, дванадцять американських школярів, запропонували відзначати 22 квітня як День Землі, адже саме в цей день перший космонавт Юрій Гагарін подивився на нашу планету з космосу. Потім жителі інших країн підтримали ідею школярів, зробивши цю природоохоронну акцію щорічною. А з 1991 року цей день відзначає й Україна. 
Тож у квітні в Центрі еколого-натуралістичної творчості міста Біла Церква відбулися урочистості з нагоди підведення підсумків кількох міських природоохоронних акцій у рамках Всеукраїнського тижня охорони навколишнього середовища: «День Землі», «День довкілля», «До чистих джерел», «Зробимо Україну чистою».
Запрошені на урочистості гості, спеціалісти, викладачі природничих наук та керівники Центру нагороджували школярів грамотами управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та Центру еколого-натуралістичної творчості БМР. Цього дня серед запрошених гостей, зокрема, були: Марія Люлька, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради; Наталія Максимова, голова правління громадської організації «Центр неформальної освіти»; Євген Проценко, професійний фотограф.
У номінації «Краща фоторобота» за призові місця були нагороджені:  Козленко Андрій, учень Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3; Смірнова Анна, учениця Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ст. №11; а також – Хоменко Марія, учениця Білоцерківської спеціалізованої  школи І-ІІІ ст. №12 із поглибленим вивченням інформаційних технологій. 
У номінації «Кращий слайд-фільм» – за ІІ місце: Остапович Богдан, учень Білоцерківської гімназії №2; за І місце: Чалій Дарина, учениця Білоцерківської ЗОШ №11.
У номінації «Кращий відеоролик (відеокліп)»: за І місце – Удовенко Дарина, учениця Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ст. №16 ім. М.О. Кириленка.
Було в цей день також відзначено тих школярів, які допомагали маленьким пернатим друзям виживати взимку. Тож серед нагород – грамоти для учасників природоохоронної акції «Годівничка». Виставка красивих, зроблених із фантазією, умінням, майстерністю годівничок, а потім ще й творчо створені звіти – усе це демонструє, як діти змогли вправно зробити корисну справу для пташок, які живуть на Київщині. 
У номінації «Творчий звіт» за ІІІ місце був нагороджений творчий колектив Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22, а також – Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3; за ІІ місце – колектив Білоцерківської гімназії №2, а ще – вихованці гуртка «Друзі природи» Білоцерківської школи №16. За І місце нагороджений колектив  Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 – Дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб», а також – вихованці гуртка «Природа рідного краю» Центру еколого-натуралістичної творчості.
У номінації «Краща годівниця» грамоти отримали: за І місце – Дюба Данило, Шугалія Поліна, учні Білоцерківської СПМШ №16; за ІІ місце – Клочко Владислав, учень Білоцерківського колегіуму; Гаврилюк Артем, учень школи №16; за ІІІ місце – юний учень цієї ж школи Марк Богданець.
Із щирістю дитячої душі білоцерківські учні щороку долучаються до природоохоронних акцій у рамках Всеукраїнського тижня охорони навколишнього середовища. А переможців міського етапу цієї акції також нагородили грамотами управління освіти і науки БМР та Центру еколого-натуралістичної творчості. За ІІІ місце були нагороджені: учнівський колектив Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 з поглибленим вивченням іноземних мов; вихованці гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради; творча група Білоцерківської вечірньої (змінної) загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів №1; творча група Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Звитяга». За ІІ місце нагороджені творчі групи Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, а також Білоцерківської СПМШ №16; за І місце – представники Білоцерківської спеціальної ЗОШ  №19.
 
Лагідні домашні муркотики
 
Ми вже звикли, що родини обирають свого домашнього улюбленця за власними вподобаннями. Вони є вірними друзями та дарують свою беззаперечну любов. Тож уже з дитинства кожен розуміє: обов’язок господаря – турбуватися про свою домашню тваринку. Саме з метою виховання гуманного ставлення до тварин цього року Центром еколого-натуралістичної творчості була започаткована міська акція «Таємне життя домашніх тварин». За підсумками акції було нагороджено багато діток, які захоплюються своїми домашніми улюбленцями: роблять фото- та відеороботи про них, малюють, розповідають у віршах та оповіданнях, досліджують їхнє життя, терпляче й з увагою турбуються про них.
Тож у номінації «Кумедні кадри» за ІІІ місце грамотами були нагороджені: учениці БСШ №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов Сорокун Олександра та Буслаєва Інеса; Банчук Анна, учениця  Білоцерківської ЗОШ №4; Кардаш Поліна, учениця БЗОШ №7; Осипенко Олена, учениця Білоцерківської спеціалізованої школи №9. За ІІ місце: Білоцерківець Максим, учень ЗОШ №5; Грищенко Євгенія, учениця Білоцерківської спеціальної школи №19; Павленко Софія, учениця Білоцерківської СШ №9. А за І місце: Ніколаєць Анастасія, учениця БСШ №1; Дяченко Адріана, учениця школи №16.
А в номінації «Мій улюбленець в об’єктиві» були нагороджені наступні учні: за ІІІ місце – Яценко Даніл, учень СПМШ №16, Сорока Анастасія, учениця ЗОШ №4. За ІІ місце грамоти отримали Погоріла Анна, учениця Білоцерківської гімназії №2, Ільченко Богдан, учень школи №4. За переможне І місце грамоту та визнання отримала Власенко Поліна, учениця Білоцерківської гімназії №2.
У номінації «Таємне життя домашніх тварин» за ІІІ місце отримали відзнаки Гирявець Карина, учениця Білоцерківської ЗОШ №4; Гоц Єлизавета, вихованка Центру еколого-натуралістичної творчості, Олійник Анастасія, учениця Білоцерківської спеціальної ЗОШ №19. За ІІ місце – Єрохін Олексій, Кулініч Ольга, учні БЗОШ №5. А за перше місце була нагороджена Агалієва Анна, учениця Білоцерківського колегіуму.
Переможців привітали гучними оплесками, побажаннями майбутніх творчих пошуків, які допоможуть берегти навколишню природу. 
Якщо мислити філософськи, то ми зможемо відчути, що Земля завжди відповідає нам на турботу про неї. Ми маємо дослухатися до нашої планети в усіх видах своєї людської діяльності. Маємо зважено підходити до наших потреб та бажань. Плануючи завод чи зону продажів, людині варто продумати наперед, що це принесе (або навіть – чим це загрожує?!) для наступних поколінь. А діток потрібно виховувати з малих років у розумінні Природи як такої – це наш вклад у майбутнє. Тому й кожен день має стати Днем нашої Землі.
Наталія Вереснева