kopiika.com.ua

День піхоти: екскурсії військовою частиною

Переглядів: 124Коментарі: 0
День піхоти: екскурсії військовою частиною

Надзвичайна можливість подивитися на власні очі, у яких умовах проходить побут та щодення діяльність військових, оглянути сучасну бойову та санітарну техніку, відчути у власних руках справжню зброю – зазирнути у приціл… Нестандартний підхід до армійських буднів, що ненадовго трохи відкрив завісу секретності. Адже на території військової частини А2167 у Білій Церкві відбувся день відкритих дверей, присвячений Дню піхоти. 

Тож 6 травня старшокласники, які в шкільному курсі вже відвіду-ють заняття військової справи, побували в казармі, їдальні, на майданчиках з бойовою технікою.
Як відомо, Указом Президента України від 19 квітня 2019 року було встановлено День піхоти, який відзначатимуть 6 травня. Цей день відзначається з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, гірсько-штурмових,  мотопіхотних військових частин і підрозділів сухопутних військ Збройних сил України, проявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також із метою започаткування сучасних військових традицій в Україні. 
До речі, піхота – це єдиний рід військ, який до цього часу не мав свого свята. Як розповіли військові школярам під час шикування на плацу перед казармою, весь той час, протягом якого відбуваються бойові дії на сході України, 72-га окрема механізована бригада імені Чорних запорожців (пункт базування – місто Біла Церква) надійно стоїть на варті незалежності та свободи України.
Вихованці БНВО «Звитяга», учні Білоцерківського ліцею МАН, кадети Білоцерківської гімназії №2 та інші старшокласники з неприхованою цікавістю оглядали казарми, де в житлових кімнатах розташовані акуратні ліжка; оглядали також  казармові кухні, потім подивилися їдальню, відвідали кілька нових для себе приміщень. Вони наче зазирнули в життя військових ізсередини, та ще й не через фото чи відео, а на власні очі.
І, безперечно, найцікавішою частиною екскурсії для старших школярів було відвідання майданчика з бойовою технікою, де військові розповіли про призначення та особливості кожної машини. 
Дівчата й хлопці оглядали машини, на які їм дозволили навіть залізти, а в окремі види техніки учні залазили навіть усередину. Звичайно, це особливе відчуття – знаходитися в бойовій машині поряд зі своїми товаришами пліч-о-пліч. Було видно, що ці моменти для багатьох були вражаючими. Потім юні екскурсанти змогли підійти до столу, де були розкладені пістолети та автомати декількох видів – усе можна було покрутити в руках, відчути зброю на вагу, на складність у використанні. Поряд – кілька видів кулеметів… Про кожен вид вогнепальної  зброї військові детально розповідали, відповідали на запитання дітей та дорослих (крім журналістів, до екскурсантів час від часу приєднувалися відвідувачі екскурсії).
Деякі з присутніх учнів уже були свого часу на полігонах, тримали зброю та вправно ходили в строю. Тож у черговий раз вони зробили важливий висновок: військовою справою в Україні наразі займаються професіонали. Це очевидно з розповідей про техніку й зброю, з коментарів, які вони фахово надавали відвідувачам під час екскурсії. 
Наприкінці заходу відбулося шикування біля пам’ятного знака загиблим воїнам 72 ОМБр імені Чорних запорожців. Біля трагічного чорного каменя з прізвищами загиблих бійців присутні вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.
За словами завідуючої бібліотеки військової частини Варвари Грішиної, відвідувачі, у тому числі школярі, часто приходять до Музею бойової слави бригади.
Певно, це було нестандартне, але цікаве рішення – на території військового майданчика таким чином відзначити День української піхоти. Багато відвідувачів відзначило позитивність у таких прикладах відкритості української армії, тим паче в місті Біла Церква, що має багаторічні військові традиції. Для молодих екскурсантів такі екскурсії військовою частиною дають можливість відчути особливу власну відповідальність, причетність до тих подій, які відбуваються в країні. 
Наталія Вереснева