kopiika.com.ua

День мудрості та любові до книжок

Переглядів: 101Коментарі: 0
День мудрості та любові до книжок

Завжди згадують під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек, наскільки ж символічно співпадає це професійне свято з духовним – Днем Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. 

У Білій Церкві протягом минулого тижня в рамках святкування Дня бібліотек важливим став офіційний захід: у затишній залі театру імені П. Саксаганського 26  вересня відбулося нагородження кращих працівників міських бібліотек.
Як зазначив білоцерківський міський голова Геннадій Дикий під час нагородження, безперечно, працівники бібліотек – це і є культурна еліта держави України, зокрема когорта інтелектуалів у Білій Церкві. Тож бібліотеки стають культурними осередками міста. «Нація не може жити без культури, без пам’яті, адже інакше вона просто стає… населенням. Бібліотекарі формують світогляд українців. Сьогодні, завдяки вашій роботі, фіксується правдива історія й формується майбутнє країни». За словами мера, у складі централізованої бібліотечної системи міста Біла Церква наразі працює 11 філій.
«Міська влада докладає зусиль, щоб наші бібліотеки були комфортними. Наприклад, як громадський простір нещодавно було облаштовано бібліотеку-філію №8. Сподіваємося, що робота триватиме – і такі проекти втілюватимуться й надалі», – наголосив міський голова.
У ході святкових урочистостей кращі працівники білоцерківських міських бібліотек були нагороджені грамотами Білоцерківської міськради. А переможцю щорічного конкурсу «Кращий читач літа» був уручений спеціальний подарунок, який дістався юному читачу центральної бібліотеки для дітей Євгену Шерметинському.
З особливо щирими словами про служіння бібліотечній справі до винуватців свята звернулася начальник відділу культури і туризму БМР Юлія Ковальська, вручаючи працівникам грамоти відділу культури і туризму. «Сьогодні в бібліотеках запроваджують нові форми роботи із читачами, зокрема виїзні виставки, облаштування громадського простору, майстер-класи, презентації, проводиться робота з різними поколіннями. Бібліотекар сьогодні має багато цікавих ідей, пише проекти – з метою, щоб усі ці творчі плани реалізувалися», – наголосила пані Юлія, яка позитивно відзначила роботу керівника Білоцерківської міської ЦБС ім. П. Красножона Раїси Григоренко.  
У свою чергу, під час вітань Раїса Павлівна Григоренко проінформувала всіх присутніх, що у світ вийшло видання «Бібліосвіт» – з нагоди професійного свята. Вона вручила подяки декільком працівникам бібліотек.
До вітань працівникам бібліотек доєднався й колектив театру імені П. Саксаганського, який зробив мистецький подарунок: на сцені була показана вистава «Кохання в стилі бароко». 
Книжковий ланч, «бібліотечний десант»
та загадковий марафон
Варто сказати, що протягом минулого тижня на базі бібліотек-філій відбулося кілька значимих подій – саме з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. 
Зокрема, в один із днів просто неба запрацював проект «Вулична презентація «Бібліотека запрошує друзів». А в бібліотечному філіалі №6 влаштували незвичайну зустріч «їстівних книжок» із маленькими читачами. На такий собі «Книжковий ланч» до бібліотеки завітали  учні 4-го класу школи №23. Вони дізналися про смаколики, вітаміни, корисну їжу. Діти прогулялися по «смачних книжках», зокрема по «Кухні пані Вишеньки» Сильвії Плат, а відгадуючи загадки про овочі, допомагали зайцям Євгена Гуцала «варити борщ», утім ще й куштували «Торт у небі» Джані Родарі. А ще – знайомилися з героїнею Галини Павлишин «Унікальна картоплина», потрапили в пригоди Роальда Дала «Чарлі й шоколадна фабрика»… 
У цей же час бібліотечні працівники здійснили так званий «бібліотечний десант» до першокласників під назвою «30 хвилин з письменником». У ролі письменниці була авторка багатьох дитячих віршів Тетяна Строкач, яка нещодавно видала книжку «Веселковий дивосвіт». Діти із задоволенням взяли участь у загадковому марафоні «Ходить гарбуз по городу».
У філіалі №6 гуртківці-художники малювали ілюстрації до своїх улюблених казок під час мистецької години «Ніколи не сумуємо, читаємо й малюємо».
А на абонементі цього філіалу була оформлена нестандартна книжкова виставка «Меню для книгоїдів». Тут читачі «дегустували» «Кульбабове вино» Рея Бредбері, готувалися до «Сніданку на снігу» з Анатолієм Дністровим, долучились до «кулінарних фіглів» Марії Матіос, «скуштували» фруктовий десерт «Груші в тісті» Юрія Винничука.
За словами завідувачки філії №6 Надії Гаврилової, яка має стаж роботи 36 років(!), до проведення заходів часто долучаються читачі: «Ми, наприклад, започаткували міський конкурс «До землі Вам, матусі, уклін», який проводиться в нашій філії. А також часто проводимо конкурси-виставки малюнків та робіт декоративно-вжиткового мистецтва. Дитячий гурток «Чарівний пензлик» – це візитна карточка філії, адже роботи гуртківців представляють нашу бібліотеку не лише в місті, а навіть в Україні та за кордоном. 
При бібліотеці працює «Фітовітальня». Проводимо прем’єри  книг, поетичні зустрічі. Я вважаю, що бібліотека майбутнього має бути з книгою! Хоча й комп’ютеризована. Щоб вона стала тим затишним осередком, де можна також відпочити з філіжанкою кави».
Упродовж поточного тижня на базі бібліотечних філій міста пройдуть виступи лялькового театру, літературні читання, зустрічі з білоцерківськими митцями.
Сподіваємося, що бібліотеки оперуватимуть новими, більш сучасними, пластами та формами інформації й через це – отримають друге життя. 
 — Наталія Вереснева