kopiika.com.ua

Децентралізація в Білій Церкві– ми серед найкращих

Переглядів: 1100Коментарі: 0
Децентралізація в Білій Церкві– ми серед найкращих

У Швейцарії, у Німеччині, у тій самій Польщі невеликі міста і села мають чудовий вигляд. У чому ж причина? Виявляється, що в цих країнах держава набагато менше втручається в місцеві справи. Там міцні традиції самоврядування, люди в громадах слідкують за тими, кого обрали, велика частина місцевих податків залишається в місцевих бюджетах і використовується розумно. 

Якщо запитати громадян цих країн про владу, то вони згадають передусім не президента чи прем’єра, а свого найближчого голову місцевого органу самоврядування — скажімо війта чи мера. Вони добре знають хто це, контролюють місцеву владу зі свого боку. 
Децентралізація — це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування., Щоб якомога більше повноважень мали ті органи, які ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найуспішніше.
 
Наша держава теж обрала курс на сім’ю цивілізованих держав. Вона наважилася дати більше можливостей людям на місцях. І прав, і ресурсів, щоб вистачало й на дороги, і на школи. Держава також контролює місцевих очільників, щоб вони дотримувалися законів. 21 квітня 2015 року Президентом України Петром Порошенком був утворений консультативно-дорадчий  орган – Рада регіонального розвитку. Рада займається тим, що контролює процеси децентралізації на місцях та слідкує за самоврядуванням і територіальною організацією влади, а також вирішує проблемні питання життєзабезпечення регіонів.
 
25 лютого відбулося засідання Ради регіонального розвитку Київщини під головуванням Президента Петра Порошенка, на яке в якості доповідача був запрошений білоцерківський міський голова Геннадій Дикий. Уже сам факт такого запрошення дуже багато означає, бо Геннадій Анатолійович був єдиним запрошеним мером для доповіді. Досягнення й успіхи Білої Церкви високо оцінені на найвищому рівні. 
 
Білоцерківський міський голова у своїй доповіді зазначив: «Процеси децентралізації для Білої Церкви виявилися надзвичайно вчасними. Біла Церква має Стратегію розвитку на період до 2025 року, що основана на плануванні майбутнього міста як індустріального і туристичного центру Київської області. Інвестиційна привабливість Білої Церкви – надзвичайно велика. Переговори з потенційними інвесторами переконують у тому, що найбільший запит існує на наявність робочої сили в місті. Ось тут саме завдяки децентралізації й можливі найбільші перспективи. 
 
У місті повинні бути всі умови для того, щоб людям хотілося тут жити з родинами, маючи всю необхідну інфраструктуру для забезпечення своїх потреб. Саме тоді працездатні містяни не будуть залишати місто, окрім того, це забезпечує розвиток Білої Церкви».
Варто зазначити, що децентралізація надає громадам не лише можливості й фінансові ресурси, а й покладає велику відповідальність за прийняті рішення, оскільки в міські бюджети не лише надходить більше ресурсів, а й на них покладено більші витрати (утримання закладів і деяких категорій працівників освітньої, медичної галузей). Тож надзвичайно важливо правильно розпорядитися наданими можливостями. 
 
Про те, що Біла Церква гідно справляється з реформою, свідчили й неодноразові оплески, які лунали під час доповіді Геннадія Дикого. 
Успіхи міста та його стратегічне значення підтверджується ще й тим, що місто обрано для реалізації надважливого інфраструктурного проекту Київщини – міжнародного аеропорту.
 
Президент зазначив, що голова Київської ОДА поінформував його про перспективи розбудови міжнародного аеропорту в місті Біла Церква. «Це не просто запасний аеропорт до Києва. Це є новий об’єкт, який сприятиме стратегічному розвитку Київської області. Найголовніше – у Білій Церкві буде створено сотні нових робочих місць», – переконаний Петро Порошенко.
 
Також на Раді регіонального розвитку було неодноразово зазначено, що процеси децентралізації будуть продовжуватись і контролюватись безпосередньо Президентом, оскільки результати цієї реформи вже суттєві, а значить вона дієва й  потрібна для України.
А найкращий, на мою думку, підсумок проміжних результатів реформ децентралізації в Білій Церкві підвів наш міський голова в дописі в соціальній мережі: «У здобутках реформ децентралізації Біла Церква займає одне з провідних місць на Київщині. Щиро сподіваюсь, що ми збережемо обраний напрямок та темп розвитку громад. Працюємо…»
Леся Поліщук