kopiika.com.ua

«Чубинський Fest» на театральних підмостках

Переглядів: 82Коментарі: 0
«Чубинський Fest»  на театральних підмостках

Минулої суботи в стінах Київського обласного академічного театру ім. Саксаганського відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Чубинський Fest». Кілька слів про цей фестиваль: проходить під патронатом Міністерства культури України, голови міської ради Борисполя та голови Білоцерківської міської ради – на честь видатного українця, автора слів національного Гімну України Павла Платоновича Чубинського, який народився в місті Борисполі. 

Перший фест, природно, відбувся в Борисполі, а вже наступні передбачаються виїзними, тобто проходитимуть у різних містах України, та й не лише України. Другий, наприклад, прогримів у Білій Церкві в суботу, а в перспективі передбачається проведення «Чубинський Fest» в інших регіонах та навіть у столиці держави Ліван Бейруті. 
Мета фестивалю – ушанувати творчість видатного поета, 180-ту річницю від народження якого країна святкуватиме цьогоріч. Спеціально до цьогорічного свята було написано дві пісні. Цікавість до мистецької події воістину вражає. До Білої Церкви завітали міжнародні делегації амбасад і консульств. Серед гостей були Надзвичайні і Повноважні посли  Палестини, Таджикистану, Афганістану, В’єтнаму, почесний консул Республіки Молдова в Борисполі, народні депутати України, представники близькосхідних релігійних інституцій, а також кількох муніципалітетів українських міст. У конкурсній програмі взяло участь більше 850 дітей різного віку з Києва, Борисполя, Білої Церкви, Чернігова та інших культурних центрів. 
Звертаючись до маленьких учасників, міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий сказав: «Мені приємно зустрічати в нашому місті маленьких артистів і вельмишановних гостей- дипломатів. Хочу висловити окрему вдячність організаторам свята. Вони спромоглися зібрати стільки дітей у рамках фестивалю, які, безумовно, уже ніколи не забудуть найважливіші слова із творчості Павла Чубинського – слова нашого національного Гімну…» 
У ході святкового заходу за популяризацію творів Чубинського організатори нагородили Кубком міського голови м. Борисполя старшого викладача кафедри теорії музики Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Ірину Мринську та спеціальною відзнакою міського голови Білої Церкви вокаліста Степана Петришина-Канішевського. 
Усі учасники фесту отримали дипломи, медалі та смачнючі солодощі. Вони напевно запам’ятають свій творчий вояж до Білої Церкви, а їх запам’ятають наші білоцерківські глядачі та поціновувачі пана Чубинського. Усі залишились задоволеними й щасливими.
Олександр Виговський