kopiika.com.ua

Чим більша брехня, тим легше їй повірять?

Переглядів: 348Коментарі: 0
Чим більша брехня,  тим легше їй повірять?  Засідання виконавчого комітету Білоцерківської міськради, що відбулося 28 січня під головуванням міського голови Геннадія Дикого, мало на меті, як і зазвичай, стандартне завдання – опрацювати 25 питань порядку денного з різних сфер життєдіяльності міста. Однак враження по собі залишило нестандартні, позаяк виявилося густо насиченим емоціями його учасників через розподіл бюджетних коштів, підозри в махінаціях окремих підприємців та викриття афери одного із членів виконкому. 

 

Перед тим як переповісти всі означені перипетії, маємо повідомити, що перед початком засідання членам виконкому було представлено нового начальника Білоцерківського відділу поліції Михайла Пелеха (його попередник і півроку не протримався). Новопризначений 42-річний поліціянт (уродженець Закарпаття, направлений у Білу Церкву з Васильківського району) коротко поділився з присутніми віхами своєї біографії, зазначивши великий досвід роботи, набутий ним на різних посадах у різних куточках України (Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях). А також підкреслив, що працював і в Миколаївській області, куди його направляли виправляти ситуацію в органах правопорядку, що виникла внаслідок резонансних подій у селі Врадіївка (коли міліціянти зґвалтували місцеву жительку й намагалися уникнути покарання). 
 
Саме в цій області, за повідомленням М. Пелеха, залишилася проживати його родина. Мовляв, діти звикли до школи й гуртків. Що ж, може й так, а може, з огляду на географічний розмах місць його працевлаштувань, і сам не вірить, що затримається в нас надовго. Тож міський голова Геннадій Дикий, аби вселити новоприбулому начальнику поліції більше оптимізму, запевнив: «Ми готові до співпраці міськради та її виконавчого комітету з міським відділом поліції й чекаємо ваших пропозицій, як зробити Білу Церкву безпечним містом. Адже, згідно із соціологічними опитуваннями, безпека – це одне з питань, що найбільше турбує наших мешканців». 
 
Будемо сподіватися, що під керівництвом М. Пелеха місцева поліція працюватиме відповідально, якісно й результативно, а її очільник (нарешті незмінний) повсякчас стоятиме на сторожі закону й правопорядку.  
У ході засідання виявилося, що лише кілька проектів рішень члени виконкому зуміли ухвалити без суперечок і протистоянь. Поміж них було затверджено переможців молодіжної літературно-мистецької премії імені М.С. Вінграновського. Ними стали артист драми театру ім. П. Саксаганського Микола Молодика та дитячо-юнацька театральна студія «Пролог»  ЦПО «Соняшник». За свої здобутки на ниві театрального мистецтва 2019 р. ці лауреати отримають по 3750 грн преміальних. 
 
Так само спокійно й швидко виконкомівці затвердили склад комісії з перевірки технічного стану 40-ка будинків малосімейного типу м. Біла Церква. Тому, як ми й раніше попереджали, мешканцям уже просто негайно слід підготуватися до її приходу та виконати всі вимоги щодо забезпечення протипожежної безпеки. В інакшому випадку на них будуть накладені суттєві штрафні санкції, а незаконно збудовані перегородки, комірчини й тамбури в місцях евакуаційних виходів – ліквідовані силами працівників ЖКГ. 
 
Під час розгляду фінансових питань загальна атмосфера в залі міськ-
ради почала потроху розжарюватися. Спершу виконкомівців збурило прохання КП «Міська служба замовника» про додаткову фінансову допомогу у 2020 р. на кругленьку суму в 400 тис. грн. Однак завіряння начальника управління економіки Юлії Земецької, що підприємство ці кошти згодом поверне, а також пояснення міського голови Геннадія Дикого про передумови виникнення такої потреби (заборгованість мешканців гуртожитків за послуги електропостачання, яка буде погашена) напругу розвіяло. Тож проект цього рішення виконкомом був ухвалений і поданий на розгляд сесії міської ради.
 
Далі члени виконкому вирішували, як розпорядитися залишком субвенції з державного бюджету на суму 1 054 021 грн. Дійшли згоди направити ці кошти на ремонтні роботи моста через річку Рось по вул. Дружби. Насправді ж цей міст потребує капітального ремонту і, за розрахунками фахівців, – набагато знач-ніших фінансових вливань (близько 30 млн грн). Саме про це говорили члени виконкому, обурюючись, що, попри незадовільний технічний стан споруди, її довгий час не лагодять. 
 
Довелося міському голові пояснювати, що ще минуло року було оголошено тендер на проведення ремонтних робіт мосту, проте його було заблоковано. Тому в 2020 р. тендер буде оголошено повторно, а частково з міського бюджету кошти виділяються на вкрай необхідні ремонтні роботи. 
 
Несподівано гострим і обговорюваним вийшло безневинне, на перший погляд,  питання про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення. Бо поміж них вигульк-нули раптом 3 новостворених коворкінг-центри, «нашпиговані» комп’ютерною технікою та з доволі дивним, як для закладів такого штибу, місцем розташування на території міських ринків. 
 
Першим у залі запідозрив махінацію підприємців член виконкому Вадим Фастовський: «Навряд чи люди, що ходять на закупи, потім з картоплею та молоком у руках ітимуть працювати в коворкінг. Це більш схоже на завуальоване прикриття справжніх цілей засновників – відновлення роботи ігрових автоматів». Й оскільки доповідачка з даного питання, начальник відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення і громадського харчування міської ради Марія Беркут,  не змогла точно засвідчити, який напрям діяльності планується до запровадження в цих закладах, міський голова доручив створити комісію з перевірки їхньої роботи та доповісти на наступному засіданні виконкому про результати обстежень.
 
Проте не поява ймовірно фальшивих коворкінг-центрів виявилася найскандальнішою подією, що відбулася на засіданні виконкому. Усе перевершило «ревізорство» члена виконавчого комітету Павла Козирєва в питанні фінансування добудови головного офісу Центру надання адміністративних послуг. Нещодавно з’явившись у нашому місті, він одразу вирішив упрягтися в передвиборну боротьбу, активно критикуючи та поливаючи брудом міську владу. Методу обрав найогиднішу – винайдену ще Адольфом Алоїзовичем: чим грандіозніша брехня, тим легше їй готові повірити. Особливо якщо її повторювати досить довго, досить голосно й досить часто. Скориставшись нею для свого піар-просування на теренах Білої Церкви, П. Козирєв звинуватив керівництво міста у виділенні з міського бюджету фантастично крупної суми (у 100 млн грн), яка нібито буде спрямована на реконструкцію будівлі ЦНАП. 
 
З такими «викриттями» він не лише виступив перед громадою в рамках рекламної кампанії своєї нашвидкуруч створеної ГС, а й виготовив агітаційні матеріали задля поширення своїх інсинуацій. Однак уся та його «хлестаковщина» була викрита на засіданні виконкому під час обговорення звіту управління адміністративних послуг міської ради по роботі зі зверненнями громадян. Демонструючи всім присутнім роздруківку козирєвських інформаційних «вкидів», міський голова Геннадій Дикий огрів «захисника» білоцерківців неспростовними фактами: «Ви є членом виконкому. Ми тут усі разом затверджували проект бюджету. На реконструкцію ЦНАПу ухвалили виділити з міського бюджету лише 100 тис. грн. Це й близько не такі кошти, про які ви розказуєте білоцерківцям. Тому, будь ласка, не вводьте в оману мешканців міста, бо це є неправдою. А правда в тому, що наразі ми подали заявку на участь у програмі Міністерства соціальної політики України та інвестпрограмі Центру регіонального розвитку місцевого самоврядування, щоби, як і всі інші міста, будувати прозорий офіс  ЦНАПу за державний кошт. Тож ви маєте надати спростування своєї неправдивої інформації». 
 
Заскочений Павло Козирєв, котрий завжди на засіданнях виконкому був таким балакучим і агресивно-активним, цього разу мовчав наче води в рот набравши. Бо ж як не крути, а фальшиві «ревізорства» завжди закінчуються німими сценами. 
—Олена Литвинова