kopiika.com.ua

Чергова «зрадонька» зійшла на пшик: тарифи знижено!

Переглядів: 59Коментарі: 0
Чергова «зрадонька» зійшла на пшик: тарифи знижено!  Їй-богу, аж соромно стає від дій нашого обранця депутата М. Бабенка, який так нещодавно ославився, лементуючи на всі боки з високих трибун, як білоцерківців нібито дискримінують, оббирають до останньої нитки та наживаються на них, підвищуючи до небес тарифи на опалення. Він і у Верховній Раді «зрадоньку» озвучував, і до Міністра енергетики та захисту довкілля України О.А. Оржеля бігав, і Президенту петиції надсилав, і на брифінгах слиною бризкав – от тільки на округ приїхати не здогадався. Авжеж, легше інших чорнити, ніж самому щось робити.

Але тут, на місці, як завжди, і без нього впоралися. У вівторок, 11 лютого, на засіданні виконавчого комітету міської ради під очільництвом міського голови Геннадія Дикого якраз і розглядалося питання про зниження тарифу на опалення за січень для жителів міста. 
 
Нагадаємо, що минулого місяця білоцерківці вже отримали платіжки за послуги теплопостачання за грудень зі знижкою на 7%, як було й передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. №1082, і ціна тоді становила 1500грн/Гкал. Наразі ж одноголосним рішенням виконавчого комітету нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги із централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу в м. Біла Церква знову будуть змінені. 
 
Оскільки в Білій Церкві вартість 1 Гкал без знижок становить 1550,83 грн для будинків з будинковими та квартирними приладами обліку, а вартість 1 кв.м опалювальної площі без приладів обліку становить 39,66 грн, то з урахуванням нової знижки 7% ціна  опалення для жителів Білої Церкви за січень 2020 року становитиме  1442 грн/Гкал. 
 
Однак, як зауважив доповідач із цього питання – директор департаменту ЖКГ міської ради Олег Савченко, – згідно з постановою НКРЕКП, що надійшла в цей же день, 11 лютого, знижка поширюється тільки на категорію побутового споживача й не стосується категорій бюджетних установ і релігійних організацій. 
 
Звертаючись до членів виконкому, а також на камеру до необізнаного нардепа М. Бабенка, міський голова Г. Дикий ще раз роз’яснив: 
- Хотів би зазначити, що в місті Біла Церква, у порівнянні з іншими містами України, установлено один із найнижчих тарифів на опалення. Загалом  у державі тарифи коливаються від 1500 до 2200 грн/Гкал. Тож у тих містах, де тарифи вищі, відповідно, і знижки нараховуються більші, до 30%. У нас на дешевший тариф і знижка надається відповідна. 
А для мешканців міста хотів би також наголосити, що тарифи  на опалення в Білій Церкві зростати не будуть, залишатимуться на стабільному рівні – 1550 грн/Гкал. Змінюватися може тільки розмір знижки, який, у першу чергу, залежатиме від установленої ціни на газ. 
          —Олена Литвинова