kopiika.com.ua

Без паніки! Дерев’яний міст відремонтують…

Переглядів: 3563Коментарі: 0
Без паніки! Дерев’яний міст відремонтують…

Останнім часом у місті вирують пристрасті. Раніше вирували через Горбатий міст, а тепер народ взявся  панікувати з приводу Дерев’яного. Чого тільки не прочитав у мережі з приводу: «мосту бути», «мосту не бути», «міст потрібен як ніколи», «той міст пора спалити разом із річкою». «Перцю» додає факт ремонтування старої неоднозначної комунікації: буцімто ремонтують не так, не з того та, як завжди, не туди. 

Ок, повернемось 

у недалеке минуле 

Для чого люди будують мости? З одногу боку, для простої міської комунікації, для певного рівня комфорту. З іншого боку, мости - це чинники правильного та динамічного розвитку регіону, окраса місцини, інженерне диво та навіть предмет гордості містобудівників і конструкторів. Треба сказати, що будь-який міст – доволі ризикований об’єкт, потребує прискіпливого ставлення до себе як на етапі задумки, розрахунків та проектування, так і в процесі самого будівництва, зазвичай вкрай складного, працевитратного,  наукоємного  й технологічного.  

Проблема Дерев’яного мосту гостро стоїть давно. Не зважаючи на аварійність, містяни продовжують користуватися ним навіть із ризиком для життя. Нічого дивного, адже він зручно сполучає район міста  Заріччя з районом Клінічна, а також є найкоротшим шляхом зарічан до міської лікарні імені Семашка.  Якщо вже бути геть об’єктивним, то ніякий суперремонт не врятує міського «старожила» надовго, бо, перепрошую, зроблений з дерева - далеко не найкращого мостобудівельного матеріалу. Колись його спорудили військові як тимчасовий об’єкт, який потім банально не розібрали після себе. Звісно, на радість білоцерківців. Проте за роки вода помітно попсувала дерев’яні конструкції, так що  хоч-не-хоч, - а з тим мостом потрібно було щось робити. Білоцерківський муніципалітет розпочав, чим викликав ще більше «мувіду» навколо деревяного мосту. Аби хоч якось «розігнати туман», газета вирішила звернутися за коментарями до профільного заступника міського голови Анатолія Кравця. 

- Чи стоїть Дерев’яний міст на балансі міської влади?

- Так. Міст по вулиці Василя Стуса, який білоцерківці називають Дерев’яним, стоїть на балансі Департаменту житлово-комунального господарства Білої Церкви.

- Чиє було рішення щодо ремонту цього мосту?  

- Це рішення сесії міської ради. Депутати погодились виділити необхідні кошти в розмірі 200000 гривень на поточний ремонт Дерев’яного мосту. Ініціатива виходила від міського голови та Департаменту житлово-комунального господарства.

- Чому виникла така ініціатива?

- Тому що з 2013-го року міст був офіційно закритим для використання, оскільки потребує капітального ремонту, або взагалі заміни. По суті, жителі міста не мали б ходити по Дерев’яному мосту через вимоги безпеки. Проте значна частина людей ним все одно користується - й не лише в сенсі прогулятися з одного берега на інший,  а по дорозі, наприклад, на роботу, у дитячий садок, у лікарню, по якихось інших своїх  важливих справах. Як би ми не забороняли, але нагальна потреба в комунікації між двома берегами Росі від цих заборон нікуди не ділася. Коли останній раз дивилися на той міст, спеціалісти побачили значний рівень ризику, тобто виходити на міст стало категорично небезпечно. Тому, враховуючий важливий момент, що є розроблений проект з усією належною документацією на будівництво нового мосту – поряд,  поки що вирішено відремонтувати дерев’яний, аби хоч так убезпечити білоцерківців, яким конче потрібно перетинати річку в тому районі.  Такий «статус-кво» триватиме ще кілька наступних років, допоки неподалік не збудують новий сучасний міст.

- Міська влада наразі контролює виконання ремонтних робіт?

- Порядок виконання ремонтних робіт контролює Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради, бо ця установа є розпорядником виділених на ремонт коштів. 

- Ви, як представник муніципальної команди, довіряєте підряднику, який виконує ремонтні роботи?

- Авжеж. Це білоцерківське підприємство, що спеціалізується на подібних роботах, має досвід, кваліфікованих спеціалістів і хороше резюме від попередніх замовників. 

- Коли заплановано закінчити ремонт?

- Орієнтовно - у першій версії - планувалося десь до першого листопада 2018-го року. Сподіваємось, що до цієї дати впораємось. Проте можуть бути нюанси. Якщо раптом трохи запізнимося, попросимо жителів поставитись до цього з розумінням. У процесі будівництва, ремонту, а тим паче ремонту аварійного об’єкта, можуть «випливти» всілякі неприємні несподіванки.   

- А коли, Бог дасть, зведуть таки новий сучасний міст у тому районі, - що станеться зі стареньким Дерев’яним? Його знесуть, чи залишать як пам’ятку на радість місцевих краєзнавців?

- Не готовий наразі відповісти. Напевно, коли побудують новий міст, з приводу Дерев’яного міська влада прийме якесь відповідальне рішення. На мою думку, якщо на той час старий міст буде у функціональному стані, - то для чого його зносити? Нехай би стояв і далі служив білоцерківцям. Це якщо залишатиметься  не геть зношеним та небезпечним.          

Р.S.

Відтак, можемо порадіти. Новий міст неодмінно буде! І не дерев’яний, а залізобетонний, зручний, з пандусами, оглядовим майданчиком та велосипедною доріжкою. Досить високий, щоб під ним могли проїхати прогулянкові човни та катери.  Але то в майбутньому. Наразі ж до зими поремонтують старий, щоб зарічани мали реальну  можливість швидко та безпечно діставатися центральної частини міста.

Олександр Виговський