kopiika.com.ua

«Без краваток» зустріли мера на молодіжній території

Переглядів: 96Коментарі: 0
«Без краваток» зустріли мера  на молодіжній території

Неформальна зустріч «без краваток» відбулася 29 травня: білоцерківський міський голова Геннадій Дикий прийшов на зустріч із молодіжним активом Білої Церкви. Варто сказати: нестандартність зустрічі підкреслювало те, що проходила вона не на «території влади», а саме на території молоді – сучасного молодіжного кафе.

Серед тих, хто спілкувався з представниками влади (мером, заступником із гуманітарних питань Катериною Литвиненко, керівником управління з питань молоді та спорту Інною Паливодою), – активні студенти, які представили кілька навчальних закладів міста, а також представники Студради Білої Церкви. Відбулася ця зустріч за ініціативи молодіжного уряду міста, Студентської ради м. Біла Церква, а організована Агенцією стратегічного розвитку,  управлінням з питань молоді та спорту.
 
Мер міста Геннадій Дикий під час розмови з молоддю закцентував, що ставить у пріоритет наступні завдання: «Місто Біла Церква має бути зручним і комфортним для проживання, у ньому має бути цікаво! Я певен, що молодь лишає Білу Церкву та їде за кордон не лише за високими зарплатами, але й у цілому за гідним рівнем життя, за повагою, за цивілізацією… Тож у нашому місті варто створювати нові робочі місця – зокрема на вже давно працюючих підприємствах у місті. 
 
Треба врахувати, що діяльність Білоцерківського аеродрому також надасть білоцерківцям нові можливості, утворить нові робочі місця… Завдання міської влади – дати можливість молодим людям реалізувати себе та зробити місто Біла Церква ще кращим». 
Представники міськради також навели цифри, які стосуються діяльності молоді та її дозвілля: за останні три роки при навчальних закладах Білої Церкви створено 14 нових стадіонів із сучасним покриттям (футбол, волейбол, великий теніс, регбі). Як наголосив Геннадій Дикий, у молодих людей наразі є можливість подавати проекти до «Громадського бюджету-2019».
 
У Білій Церкві живе, навчається майже 68 тисяч молодих людей (це більше 30% від населення); у місті 9 вищих навчальних закладів, а це 7 тисяч студентів; 3 заклади профтехосвіти (це більше 3,5 тис. студентів), 26 загальноосвітніх закладів (21 тис. учнів). Також у місті діє 18 молодіжних  громадських організації.
 
Представники управління молоді та спорту проінформували, що затверджена міська цільова програма сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, підтримки сім’ї на 2016-2020 роки; функціонує молодіжний уряд Білої Церкви – дорадчий орган при міському голові. Присуджується міська молодіжна літературно-мистецька премія ім. М.С. Вінграновського; премія Білоцерківської міської ради за внесок молоді в розвиток місцевого самоврядування; вручається премія міського голови «Кращий спортсмен місяця».
 
Активні представники поставили ряд актуальних запитань, зокрема про підвищення стипендії в місті. Міський голова пообіцяв наступного навчального року переглянути це питання. До речі, у Білій Церкві 21 кращий студент вищих навчальних закладів отримує щорічну іменну стипендію; а також щоквартально вручається 20 стипендій міського голови вихованцям спортивних закладів за кращі спортивні досягнення та їхнім тренерам тощо.
Молоді підприємці ставили прямі запитання міському голові, зокрема: «Що робить міська влада, щоби допомогти, підтримати молодого підприємця?» – на що міський голова позначив шляхи та виходи із ситуації. Один із таких виходів – співпраця з профільними структурами міськвиконкому. Молоді люди ставили  запитання про стан річки Рось, а також про сортування сміття, екології.
 
До того ж відбулося активне обговорення перспектив щодо створення в Білій Церкві Молодіжного центру. Під час зустрічі присутні подивилися кілька відео, як і чим живе молодіжна когорта в місті, а саме – про опитування («Де і як ви проводите свій вільний час?»), а також дискусії, під час яких розповідали про досвід інших міст, країн: Бучі, Вінниці, Будапешта, Франції, Литви.
 
Спілкування виявилося цікавим і продуктивним. Як висновок, молодь вирішила від імені Молодіжної ради звернутися до депутатів – щоб вживалися  заходи щодо контролю за кількістю ігрових автоматів, продажу алкоголю; також наголосила на співпраці з багатьма  структурами щодо формування проекту Громадського бюджету на поточний рік.