Відкрита зустріч щодо звернення жителів міста про здійснення вилову риби на водосховищі річки Рось між м. Біла Церква та селом Шкарівка

05 жовтня 2017 року, у приміщенні Білоцерківської міської ради відбулася відкрита зустріч відповідно до протоколу пленарного засідання тридцять сьомої сесії Білоцерківської міської ради щодо звернення жителів міста Біла Церква до міського голови Геннадія Дикого про правопорушення в сфері охорони навколишнього середовища, порушення прав членів територіальної громади на любительську ловлю,  перевірки законності вилову риби суб’єктом підприємницької діяльності, та з метою вирішення піднятої проблеми.

 

На зустріч були запрошені представники Державного Агентства Рибного Господарства України, Національного університету біоресурсів і природокористування України;  рибацьких організацій та рибацьких спілок міста, правоохоронних органів, фізична особа-підприємець – Мельцарек Олександр Олегович як користувач водосховища згідно «Режиму рибогосподарської експлуатації водного об’єкта» (далі – Режим), депутати Київської обласної ради VII скликання голова постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Запаскін Маским, депутати Білоцерківської міської ради, представники управління благоустрою та екології департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради, громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради, начальник басейнового управління водних ресурсів річки Рось Петро Бабій, голова БМГО «Юр’ївська Рось» Ігор Богданець, голова ГО «Асоціація учасників бойових дій та учасників АТО» В’ячеслав Вовченко, голова ГО «Зміни Білу Церкву» Віталій Нестеренко.

 

Зустріч провів заступник міського голови Валерій Гнатюк, який поінформував присутніх про дії міської ради, щодо звернення громади про незаконний вилов риби на території нижнього водосховища, що розташоване на річці Рось (притока Дніпра) між містом Біла Церква та селом Шкарівка Білоцерківського району. Було направлено ряд офіційних запитів про надання інформацію по вищезазначеному питанню до відповідних органів, а саме: до Державного комітету рибного господарства України «Про затвердження Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах; зачитав відповідь Управління державного агенства рибного господарства у м. Київ та Київській області на запит, щодо надання інформації про здійснення контролю»; до Білоцерківського відділу поліції ГУНП України в Київській області «Про здійснення перевірки»; до департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації «Щодо погодження режиму рибогосподарської експлуатації».

 

Дані відповіді містили відомості, що рибогосподарська діяльність на Білоцерківському нижньому водосховищі, розсташованому на річці Рось здійснюється відповідно до Режиму, який був розроблений Національним університетом біоресурсів та природокористування України. Також було повідомлено, що контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства здійснює Державна екологічна інспекція у Київській області, а охорону і використання водних біоресурсів – Київський рибоохоронний патруль Управління Державного агентства рибного господарства.

 

Присутні рибалки та зацікавлені особи висловили свою позицію щодо цього питання: категорично негативне ставлення до дії Режиму на річці Рось та незаконного, на їхню думку, вилову риби сітками. Також обговорили правомірність розміщення передвижних МАФів та наметів на прибережній зоні водосховища. Були підняті питання щодо діяльності контролюючих органів, які повинні стежити за дотриманням Режиму, фіксувати кількість вилову та ін. Представники громадської ради були обурені тим, що Режим встановлено без їхнього погодження.

 

ФОП Мельцарек та його представники надали відповіді щодо піднятих питань, проте вказані відповіді не задовольнили громадськість.

 

За результатами зустрічі присутні проголосували за наступну резолюцію:

1. Винести на розгляд пленарного засідання Білоцерківської міської ради, питання щодо експлуатації нижнього водосховища на річці Рось, а саме:

– Звернення до відповідних центральних органів виконавчої влади щодо перевірки дотримання законодавства при видачі дозвільних документів ФОП Мельцарек О.О щодо встановленого Режиму;

– Звернення до Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області щодо призупинення рибогосподарської діяльності ФОП Мельцарек О.О. на Білоцерківському нижньому водосховищі р.Рось;

– Внести зміни в Інструкцію «Про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, інших водних живих ресурсів та їх використання спеціальних товарних рибних господарствах» щодо обов’язкового погодження Режимів рибогосподарської експлуатації водних об’єктів з органами місцевого самоврядування;

– Передбачити кошти для незалежного аудиту та біологічного дослідження водосховищ на р.Рось в межах міста;

 

2. Рекомендувати ФОП Мельцарек:

– Надати можливість громадським організаціям, цілодобово здійснювати контроль за дотриманням ним Режиму.

– Надати громадській організації «Юр’ївська Рось» перелік наявних плавзасобів та дозвільні документи на них, що використовуються ФОП Мельцарик або  підрядними чи субпідрядними організаціями;

– Оприлюднити в ЗМІ та соціальних мережах встановлений Режим до 13 жовтня 2017 р.

 

У заході взяли участь: депутати Київської обласної ради VII скликання Максим Запаскін та В’ячеслав Хмельницький, депутати Білоцерківської міської ради Ігор Гейло , Володимир Вовкотруб, Юрій Мартинюк, старший інспектор сектору превенції Білоцерківського відділу поліції ГУНП України в Київській області Сергій Крупський, представники управління благоустрою та екології департаменту Білоцерківської міської ради, голова БМГО «Юр’ївська Рось» Ігор Богданець, голова ГО «Асоціація учасників бойових дій та учасників АТО» В’ячеслав Вовченко, голова громадської ради при Державному водному агенстві України Іван Чаус, представники ФОП Мельцарек, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Поділитися з друзями

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki