У Білій Церкві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, яке провів його голова Андрій Павелко.

Захід такого рівня став унікальним не тільки для Білої Церкви, але й Київщини. Наше місто було обране не випадково, адже Біла Церква – місто з тисячолітньою історією, що у своєму активі має понад сто підприємств, які беруть участь у формуванні його бюджету.

Під час зустрічі присутні ознайомилися з проблемними питаннями розвитку області та детально обговорили шляхи їх вирішення. Також детально розглянули основні напрямки розвитку Київщини та Білої Церкви, зокрема й ті переваги, які відкриє для економіки області впровадження державного середньострокового бюджетного планування.

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган відмітив, що Комітет з питань бюджету Верховної Ради України завжди підтримує Київщину й це дає можливість швидко вирішувати всі питання стосовно бюджету і фінансів.

Під час свого виступу голова КОДА зупинився на питанні розподілу та використання коштів бюджету розвитку Київщини, який становить майже 1 млрд грн. Зокрема, презентував нову модель розподілу та використання коштів, яка полягає у використанні бюджетних грошей шляхом надання прямих субвенцій місцевим бюджетам. Мета впровадження такої моделі – подолати непрозорість, а отже корумпованість в освоєнні бюджетних коштів.

«З наступного року впроваджується нова модель розподілу коштів бюджету розвитку, яка передбачає розподіл усіх цих коштів на три рівні частини. Відповідно до нововведення, розподіл субвенції однієї третини бюджету буде відбуватися за принципом пропорційного повернення коштів – у такому ж обсязі, у якому місто чи село сплатило для наповнення обласного бюджету. Тому нині кожне місто чи село має можливість прогнозувати, які кошти будуть отримані з обласного бюджету, заздалегідь робити проектно-кошторисну документацію тощо», – пояснив Олександр Горган.

Крім передачі коштів, будуть встановлені пріоритети їх використання. Наприклад, це покращення демографічної ситуації, розбудова закладів соціальної сфери, медицини тощо.

За словами Олександра Горгана, друга частина бюджетного фінансування буде спрямовуватися на депресивні території, які не мають свого фінансового забезпечення, – на подолання критичних показників. Нині впорядкована інформація й визначено, які міста та села потребують таких вливань. Третя частина передбачатиме прямі видатки на програми розвитку. Кошти будуть спрямовані на підтримку об’єктів, які виробляють ресурси, – ремонт доріг, проекти з енергоефективності тощо.

«Головною перевагою такого підходу є довіра громад до державної влади, яка пояснює, як розподілятимуться бюджетні кошти», – наголосив Олександр Горган.

Міський голова Геннадій Дикий у своєму виступі відмітив, що зустріч на такому високому рівні вперше проводиться в Білій Церкві і є важливою подією для міста.

«Кожна копійка бюджетних коштів міста розписана. У минулому році виконання бюджету розвитку становило 93%. Проте є проблеми, які коштами місцевого бюджету осилити неможливо. Зокрема, це магістраль ТЕЦ-місто, яка вичерпала свій ресурс і потребує залучення коштів на ремонт в обсязі 338 млн грн. Мости, які перебувають на балансі міста, але суміщені з дорогами загальнодержавного значення, на 80% обслуговують транзитний транспорт. Якщо Біла Церква отримає допомогу та підтримку з області – відповідно до презентованої схеми, – то вона віддячить за неї сторицею – у вигляді розвитку промисловості, будівництва, а отже збільшення надходжень до бюджету», – наголосив міський голова.

Народний депутат Хвича Мепарішвілі зупинився на низці об’єктів у Білій Церкві, які потребують покращення, модернізації за рахунок державної підтримки. Зокрема, це міський залізничний вокзал, екологія річок Рось та Протока, будівництво нових доріг обласного значення тощо. Народний депутат також відмітив, що, незважаючи на труднощі, у Білій Церкві відбувається й чимало хорошого: відкриваються підприємства, формується система бюджетів – місцевих, обласних, державних. І це дає надію на краще.

Під час засідання присутні акцентували увагу на низці питань, вирішення яких можливе завдяки взаємодії державного та місцевого бюджетів. Зокрема, це ремонт труби ТЕЦ-місто, модернізація центрального стадіону тощо.

 

За матеріалами сайта БМР

Поділитися з друзями

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki