«Це прірва». Уляна Супрун про українських інтернів

Лише 3% інтернів з України здолали прохідний бал, який становив 70,5, за шкалою міжнародного тесту United States Medical Licensing Exam, скорочено – USMLE, заснованого на стандартах оцінювання, прийнятих у США. Про це поінформувала на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Причини провалу – у кардинальній відмінності рівня підготовки майбутніх українських медиків у порівнянні з іноземними лікарями.

Уляна Супрун опублікувала порівняльні дані. У цілому, згідно з остаточними підсумками, стандартну частину, яка зазвичай проходить в Україні, здолало більшість випробовуваних. У той же час нову частину тесту, засновану на міжнародних стандартах, подужали не всі.

Кращі результати показали випускники Запорізького й Луганського медичних університетів. Представники Київського медуніверситету за результатами як основної, так і міжнародної частин тесту посіли останнє місце.

«Результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої  медичної освіти», – підкреслила Супрун.

З огляду, що лише 3% українських інтернів здолали стандартний тест USMLE, який для отримання ліцензії зобов’язаний здати кожен майбутній лікар у США, можна констатувати: на даний момент між випускниками українських і закордонних медичних університетів утворилася справжня прірва. «Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років», – зазначила  в.о. міністра ОЗ.

У. Супрун підкреслила: висока якість медицини неможлива без високого рівня підготовки медичних працівників. У зв’язку з цим вона закликала до проведення ряду важливих нововведень. «Прийшов час зрозуміти – зміни не відбуваються самі по собі. Ми повинні змінюватися теж», – вважає в.о. міністра.

«Ми наполягаємо на встановленні мінімального прохідного балу в 150, запуску медичної реформи, яка знищить хабарі в медичних університетах, на розвиткові нових медичних професій в Україні та шукаємо нові стандарти підготовки для медпрацівників», – підкреслила Супрун.

Поділитися з друзями

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki