Зустріч з підприємцями, або Діалог без конструктиву

Нещодавно у великому залі БМР відбулася зустріч голови міста Геннадія Дикого з підприємцями.

Сказати, що зустріч проходила в дружній атмосфері й мала конструктивний характер, означає покривити душею.

Тон зустрічі задавали брати Яременки та В’ячеслав Богданець – у ролі такого собі спікера-прокурора. Основна суть висловлених претензій стосувалася нібито недостатньої підтримки бізнесу діючим мером. А десь на фоні турботи про власників МАФів, що підпадають під демонтаж згідно з новою схемою розташування, чітко проглядалася образа власника нещодавно демонтованих рекламних щитів на Київському кільці. Хоча, як виявилося в ході зустрічі, виконком лише приступив до розробки вищезгаданої схеми, а її реалізація запланована аж на наступний рік.

Попри звинувачувальний тон та постійні репліки новоявленого бізнес-трибуналу, Геннадій Дикий намагався зважено пояснити свою позицію щодо пошуків компромісу між інтересами бізнесу й потребою реконструкції транспортних артерій міста. Міський голова, зокрема, зазначив, що власникам МАФів, які мають пакет дозвільних документів та не розташовані на стратегічно важливих комунікаціях, жодний демонтаж не загрожує, натомість іншим категоріям законослухняних бізнесменів будуть запропоновані компенсаційні ділянки, щодо пошуку яких виконком БМР уже отримав відповідне доручення. Окрім того, Геннадій Дикий учергове озвучив свою непримиренну позицію щодо підпільних «наливайок» та залів гральних автоматів, які буквально заполонили вулиці міста.

У певний момент здалося, що зустріч неминуче переросте в політичний мітинг, коли слово взяв одіозний депутат-оскароносець Володимир Бабенко, але Геннадій Дикий просто вийшов у суміжне приміщення, чим цинічно погасив прекраснодушний порив народного трибуна. Трохи помітингувавши, для годиться, перед присутніми в залі підприємцями та журналістами й не знайшовши розуміння, Володимир Бабенко, врешті, покинув залу, чим, власне, уможливив подальше спілкування.

У ході зустрічі звучали й конструктивні пропозиції, висловлені іншими підприємцями міста, які вклалися в три пункти:

  1. Повага до будь-якого платника податків.
  2. Спочатку нова нормативна база (простіше – нові правила гри), а потім наведення «порядку», бо всі повинні розуміти, якими будуть ці нові правила гри.
  3. Спочатку думаємо, радимося з усіма зацікавленими сторонами, а потім «махаємо шаблею», а не навпаки.

Власне, у ході зустрічі від міського голови щодо цих пропозицій не виникало жодних заперечень. У відповідь на закиди у волюнтаризмі щодо реконструкції бульвару Грушевського, то мер анонсував інтернет-опитування мешканців міста з цього питання.

Ну й насамкінець зустрічі, уже коли всім здавалося, що налагодився якийсь більш-менш притомний діалог між мером та підприємцями, врешті-решт не витримав Богдан Яременко й буквально накинувся на голову міста, звинувативши його в політичній розправі – з огляду на демонтаж рекламних щитів на Київському кільці, чим, власне, і поставив остаточну крапку в діалозі.

Олег Мацур

Поділитися з друзями

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki