Чому влітку водопровідна вода може мати запах?

3Щоліта якість річкової води в Білоцерківському верхньому водосховищі (річка Рось) значно погіршується. Причина такої ситуації – спекотна погода, що призводить до маловодності та цвітіння синьо-зелених водоростей у водосховищі.

Звідки з’являються синьо-зелені водорості, чим вони небезпечні? За однією класифікацією, це синьо-зелені водорості, за іншою – це ціанобактерії, одні з найдавніших організмів на планеті, їх існування оцінюють від 3 до 3,5 мільярдів років. Ці організми можуть жити в  прісній та солоній воді, у ґрунті та навіть на снігу. Вони дуже часто можуть виробляти токсичні речовини, які доволі шкідливі. Однією з причин появи цих водоростей є глобальне потепління. Середньорічна температура постійно зростає, літо стає все спекотнішим і тривалішим, а це все створює сприятливі умови для життя синьо-зелених водоростей.

Наступним чинником є стояча вода. Причина тому – зменшення або часткове припинення скиду води зі Щербаківського, Володарського, Тетіївського та Шамраївського водосховищ, які знаходяться вище по б’єфу. Це призводить до зниження рівня води в Білоцерківському верхньому водосховищі. Зменшення рівня призводить до погіршення якості води в районі водозабору НС-І підйому за показниками «каламутність», «кольоровість», «аміак», рН та мікробіологічними показниками. Це значно ускладнює роботу водоочисних споруд Білої Церкви.

Ще один фактор – наявність поживних речовин для бактерій. Люди використовують пральні порошки, синтетичні миючі засоби тощо, які містять фосфор і фосфорні сполуки – це біогенний елемент, який є «їжею» для синьо-зелених водоростей.

Віталій Степура, начальник цеху водоочисних споруд «БІЛОЦЕРКІВВОДА»

«Усі знають, що джерелом для водопостачання міста Біла Церква є Білоцерківське верхнє водосховище на річці Рось», – розповідає  начальник цеху водоочисних споруд «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Віталій Степура. – А  якість води в р. Рось на сьогоднішній день незадовільна. Особливо зараз – у літній період, коли спостерігається цвітіння водосховища. Крім того, не менш важливим фактором є низькі рівні (маловодність) у басейні Білоцерківського верхнього водосховища р. Рось, а це зумовлює низьку якість забірної води.

Вода є універсальним розчинником, який розчиняє не лише мінеральні та органічні речовини, що позитивно впливають на склад води, а й інші речовини, які потрапляють у річку. А це: неконтрольовані скиди через рибогосподарську діяльність, поверхневі стоки з прибережних смуг (мінеральні добрива сільськогосподарської діяльності), нелегально скинуті неочищені стічні води підприємств, а нерідко сміття й самих мешканців, що відпочивають або живуть біля річки».

Але фахівці підприємства запевняють: у них усе під контролем – питна вода за всіма показниками  відповідає стандартам і є безпечною. Підприємство «БІЛОЦЕРКІВВОДА» цілодобово контролює якість води, що подається на місто. Проте періодично може бути відчутний неприємний (характерний для цього періоду) річковий запах, який не становить загрози для здоров’я людини та є наслідком незадовільного стану якості води в р. Рось.

«БІЛОЦЕРКІВВОДА» запевняє, що хімічний і  бактеріологічний стан води в нормі, проте є проблема зі специфічним запахом річки, який за даної ситуації дуже важко нейтралізувати. Також представники «БІЛОЦЕРКІВВОДИ» не рекомендують мешканцям міста в цей період купатися в річці Рось.

Прес-служба ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»

Поділитися з друзями

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki